Porażki “polskich” drużyn w rosyjskiej Premier Lidze

21 maj 2016, 14:30

Amkar Perm Janusza Gola oraz Terek Grozny Macieja Rybusa przegrały swoje ostatnie ligowe spotkania. Pierwsza z drużyn uległa na wyjeździe Krasnodarowi 0:1, z kolei Terek przegrał u siebie z sensacyjnym wicemistrzem kraju – FK Rostov 0:2!

W ekipie Amkaru Janusz Gol grał do 69. minuty i został zmieniony przez 23-letniego Alikhana Shavayeva. Cały mecz rozegrał z kolei były zawodnik Ruchu Chorzów, Roland Gigolaev. Jedyną bramkę w tym spotkaniu w 33. minucie zdobył Pavel Mamaev. W tabeli Premier Ligi Krasnodar jest 4. dzięki czemu wywalczył awans do Ligi Europy. Amkar Janusza Gola zakończył na 11. pozycji.

W meczu Tereka Grozny z Rostovem zobaczyliśmy dwie bramki. Najpierw w 30. minucie piłkę do siatki posłał Ekwadorczyk Christian Noboa. 20 minut później wynik ustalił Aleksandr Erokhin. Maciej Rybus rozegrał cały mecz, ale w linii pomocy. W 65. minucie na placu gry pojawił się były napastnik Lecha Poznań, Zaur Sadajew.

Terek zakończył rozgrywki rosyjskiej ekstraklasy na 7. miejscu i nie zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Rostov sensacyjnie został wicemistrzem kraju choć bardzo długo prowadził. W nagrodę czeka ich teraz walka o Champions League!