Portowcy wygrywają w Gliwicach!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:30
20 sie 2016, 19:46

Pogoń Szczecin zasłużenie wygrywa z wicemistrzem Polski 2:0 w 6. kolejce Lotto Ekstraklasy. Dla przyjezdnych była to druga wygrana w sezonie. Decydujące ciosy zadali Japończyk – Kitano i Drygas.

Spotkanie w Gliwicach od początku przebiegało pod dyktando gości. Piast na boisku wyglądał źle, popełniał dużo błędów, a Delew i Nunes na skrzydłach hasali jak na polanie. Już w 10. minucie Kitano miał znakomitą okazję, której jednak nie wykorzystał. Jego strzał po błędzie zawodnika Piasta poszybował obok bramki. W 26. minucie Gyurcsom po znakomitym przerzucie Nunesa świetnie podał do wspomnianego Japończyka i ten tym razem zachował zimną krew i z bliskiej odległości pokonał Szmatułę. Wydawać by się mogło, że bramka podziała motywująco na gospodarzy. Tak się jednak nie stało i to goście rozgrywali i atakowali do końca pierwszej partii gry.

Już w przerwie Jiri Necek dokonał pierwszej zmiany. W miejsce Zivca na placu gry pojawił się Bukata. W drugiej połówce pomocnicy i obrońcy Piasta próbowali długich piłek, ale tam górą (dosłownie) byli Fojut z czerwińskim. Mimo wszystkich okoliczności i wyniku to Portowcy przeważali. Dobre dośrodkowanie i przechwyty w środku pola nie przynosiły jednak bramek gościom. W 65. minucie Delew wpadł w pole karne i uderzał po długim słupku, ale Szmatuła wybija na rzut rożny. Gospodarze praktycznie bez połowy dobrej sytuacji. Od około 75. minuty Piast w końcu ruszył po swoje drugie zwycięstwo. Trener gospodarzy przesunął Heberta do ataku i postawił wszystko na jedną kartę. W pewnym momencie obrońcy ze Szczecina wybijali piłkę byle dalej od swojej bramki. Ostatnie minuty to rozpaczliwe wrzucanie piłki w pole karne rywali i nieskuteczne penetrowanie ich bramki. Jest! W doliczonym czasie gry Pogoń dobrze kontraatakuje i Drygas strzela drugą bramkę! Koniec! Szczecinanie wygrywają na ciężkim terenie.

Pogoń po tym zwycięstwie wskoczyła na 7. miejsce Lotto Ekstraklasy, no przynajmniej do meczu w Warszawie, który startuje o 20:30. Piast niczym nie przypomina drużyny z zeszłego sezonu i na razie ma tylko jedno zwycięstwo.