Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Portugalski obrońca na testach medycznych w Legii!

Portugalski obrońca na testach medycznych w Legii!

1
Foto: tspbb.pl

Legia Warszawa zainteresowana pozyskaniem lewego obrońcy. Na testach medycznych przy Łazienkowskiej pojawił się Luís Rocha.

Portugalczyk urodzony w 1993 roku aktualnie występuje w drużynie Panatolikos GFS. Jego umowa z greckim klubem występującym w Super League, wygasa z końcem tego sezonu.

Portugalczyk jest warty około 600 tyś euro, a w swoim kontrakcie nie ma klauzuli odstępnego. Zatem, gdyby Legia ostatecznie zdecydowała się pozyskać tego zawodnika, musiałaby wyłożyć na stół około milion euro.

Luís Rocha w tym sezonie zaliczył jedną asystę w ośmiu spotkaniach. Poprzednie sezony pod względem liczb wyglądały równie kiepsko. Tym bardziej, że Portugalczyk występował również na pozycji lewego pomocnika.

Luís Rocha występował również w kadrze Portugalii do lat 16 oraz do lat 17. Rozegrał łącznie 15 spotkań w swojej reprezentacyjnej karierze, nie strzelając żadnej bramki.

Legia Warszawa najwyraźniej szuka alternatywy lub konkurencji dla Artura Jędrzejczyka na lewej stronie obrony. Klub ze stolicy planuje kilka wzmocnień, tym bardziej, że szykują się również głośne odejścia z klubu. Możemy się zatem spodziewać, że to początek wzmocnień w warszawskiej Legii.

1 komentarz

  • Artur już od dłuższego czasu gra na środku jako stoper a na lewej stronie gra w reprezentacji gra na lewej… chyba że to wzmocnienie do kadry… Ale chyba się nie da…