Strona główna Piłka nożna Znamy zagraniczne powołania Nawałki na mecz z Kazachstanem!

Znamy zagraniczne powołania Nawałki na mecz z Kazachstanem!

0

Adam Nawałka ogłosił dziś listę zawodników z lig zagranicznych powołanych na wrześniowe spotkanie z Kazachstanem w ramach eliminacji MŚ w Rosji w 2018 roku. Spotkanie rozegrane zostanie 4 września w Kazachstanie o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Mistrzostwa Europy za nami. Czas na kolejne wyzwanie – udział w Finałach Mistrzostw Świata w Rosji. Bezpośredni awans uzyskają zwycięzcy grup eliminacyjnych. Na turniej pojedzie tylko 13 najlepszych drużyn z Europy. Rozpoczynamy już 4 września br. od bardzo ważnego wyjazdowego meczu z Kazachstanem.

Chcemy być optymalnie przygotowani już od początku eliminacji. Na pierwszym zgrupowaniu po Euro 2016 bazujemy na grupie zawodników sprawdzonych we wcześniejszych spotkaniach.

W dalszym ciągu prowadzimy szczegółowy monitoring. Powtórzę jeszcze raz, drzwi do reprezentacji są cały czas otwarte dla zawodników, którzy mogą zwiększyć rywalizację i podnieść poziom drużyny. Jest to początek sezonu, a termin powołań przypada jeszcze przed inauguracją większości lig europejskich, w związku z tym pełną kadrę ogłoszę w czwartek, 25 sierpnia – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

ZAGRANICZNE POWOŁANIA NA MECZ Z KAZACHSTANEM:

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Łukasz Piszczek, Bartosz Salamon

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Kamil Wilczek

Zawodnicy na poprzedzającym mecz zgrupowaniu w Warszawie stawią się w poniedziałek 29 sierpnia.

Jak widzimy, zagraniczne powołania niewiele różnią się od tych, które widzieliśmy na EURO 2016. Nowym zawodnikiem w kadrze jest Kamil Wilczek, który od początku sezonu jest w bardzo dobrej formie, raz po raz strzelając gole dla swojego Broendby.

Komentarze