Strona główna Bez kategorii Powrót Kubicy do F1 nie taki pewny?! Konkurent na testach w Williamsie!

Powrót Kubicy do F1 nie taki pewny?! Konkurent na testach w Williamsie!

0

Kolejny potencjalny konkurent dla Roberta Kubicy o miejsce w Williamsie pojawił się na horyzoncie. 22- letni Rosjanin- Sergiej Sirotkin, pojedzie z Williamsem testy po Grand Prix Abu Zabi.

Lista kandydatów na te miejsce co chwilę się wydłuża. Na ten moment wydaje się, że swoistym “numerem 1” jest Kubica, ale tuż za nim na pewno jest Paul di Resta, Pascal Wehrlein czy Daniił Kwiat. Wielu twierdzi, że ta kolejka wydłuży się o jeszcze jedną osobę. Takie wnioski wysunięto, gdy Williams poinformował, że w środę w czasie testów opon Pirelli Robert Kubica będzie dzielił auto z Sergiejem Sirotkinem. Rosjanin ma siedzieć za kierownicą przez około trzy czwarte czasu.

– Chyba wszyscy rozumieją, że nie jestem tu po to, żeby sobie w poniedziałek odpocząć w Abu Zabi, we środę pojeździć i pojechać do domu. Mam jasny cel w głowie. Nie powiem nic więcej, ale można z tego wyciągnąć wnioski – powiedział Sirotkin w rozmowie z brytyjskim „Autosportem”.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że 22-latek jest zainteresowany pozycją trzeciego kierowcy i ewentualnym późniejszym awansem. Moskwianin jeździł już przez pewien czas w Williamsie i wywarł doskonałe wrażenie na zespole.

Komentarze