Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary LE: Poznaliśmy pary półfinałowe. Hiszpańska przeszkoda Czerwonych Diabłów!

LE: Poznaliśmy pary półfinałowe. Hiszpańska przeszkoda Czerwonych Diabłów!

0
Foto: goal.com

Dziś w szwajcarskim Nyonie rozlosowano pary półfinałowe Ligi Europy. Los nie był łaskawy dla Celty Vigo, która zmierzy się z głównym kandydatem do tytułu – Manchesterem United. Drugą parę stworzą Ajax Amsterdam i Olympique Lyon.

O godz. 13:00 w szwajcarskiej siedzibie UEFA rozpoczęło się losowanie par półfinałowych Ligi Europy. Po wczorajszych boiskowych zmaganiach w walce o tytuł pozostały cztery drużyny, każda z innego kraju: Manchester United, Olympique Lyon, Ajax Amsterdam oraz Celta Vigo.

Los nie był łaskawy dla Celty Vigo, której w półfinale przyjdzie się zmierzyć z Manchesterem United. To właśnie Czerwone Diabły pod wodzą Jose Mourinho są stawiane w roli największego faworyta do triumfu w Lidze Europy. Zwycięstwo w tych rozgrywkach ma bowiem zapewnić Anglikom przepustkę do występów w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Drugą półfinałową parę stworzą Ajax Amsterdam oraz Olympique Lyon. Holendrzy w ćwierćfinale mierzyli się z Schalke 04 i o awansie zadecydowała dogrywka. Z kolei drużyna Macieja Rybusa uzyskała przepustkę do półfinału po serii rzutów karnych, w której okazała się lepsza od tureckiego Beşiktaşu.

Pierwsza odsłona walki o finał Ligi Europy zaplanowana została na 4 maja, spotkania rewanżowe zaś 11 maja. Wielki finał odbędzie się 24 maja na Friends Arenie w Solnie.

Komentarze