Poznaliśmy rywala Legii Warszawa w III. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!

20 lip 2016, 22:30

Mistrz Słowacji – AS Trencin po emocjonującym, pełnym goli dwumeczu przechodzi do kolejnej rundy eliminacji LM kosztem słoweńskiej Olimpiji Lublana i będzie rywalem warszawskiej Legii!

Piłkarze AS Trencin w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów ograli w Lublanie Olimpiję 4:3, choć prowadzili już ze Słoweńcami 4:0 i kwestia awansu wydawała się w zasadzie rozstrzygnięta. Wygrana na wyjeździe okazała się jednak cenną zaliczką, a na swoim boisku – a właściwie na stadionie MSK Żilina – mistrz Słowacji miał zamiar w środę zapewnić sobie awans do trzeciej rundy zmagań.

AS Trencin znów świetnie rozpoczęło starcie z Olimpiją Lublana, już w 13. minucie Rangelo Janga otworzył wynik, a już siedem minut później Matus Bero podwyższył na 2:0. Wydawało się, że kwestia wygranej i awansu została już rozstrzygnięta, ale podobnie jak w pierwszym meczu, Słowacy podnieśli się i szybko roztrwonili przewagę zdobytą na początku pojedynku. Najpierw znany z występów w Legii Warszawa Dejan Kelhar strzelił bramkę kontaktową (41 min.), a wyrównującego gola, przed samym gwizdkiem sędziego strzelił Blessing Eleke (45 min.).

Druga połowa była zaciekła, gospodarze musieli stawić czoła atakom przeciwników, gdyż goście do awansu musieli trafić jeszcze dwa razy, co wcale nie było dla nich czymś niemożliwym. Goście atakowali i szukali okazji na zdobycie kolejnych bramek, aż w 79. minucie Andraż Kirm – były piłkarz krakowskiej Wisły- podał do Denisa Klinara, który trafił na 3:2. W dwumeczu było 6:6 ale awans uzyskał jednak mistrz Słowacji, z racji większej liczby bramek zdobytych na terenie rywala. Słoweńcy atakowali, ale na zdobycie zwycięskiej bramki nie starczyło im czasu i choć pokonali Słowaków na wyjeździe 3:2, nie osiągnęli upragnionego awansu.

Pierwszy mecz w tej parze odbędzie się 27 lipca (środa), a rewanż 3 sierpnia (środa). Zwycięzca będzie o jedną rundę od występu w fazie grupowej LM.

AS Trencin – Olimpija Lublana 2:3 (2:2)

Bramki: Rangelo Janga (13′), Matus Bero (20′) – Dejan Kelhar (41′), Blessing Eleke (45′), Denis Klinar (79′)

Składy:

AS Trencin: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Ibrahim, Holúbek, Bero – Kalu, Janga (86′. Udeh), Bala (75′. Diks)

NK Olimpija Lublana: Šeliga – Kelhar, Zarifović, Bajrić – Klinar, Zajc, Matić, Alves (65′. Wobay), Kirm (81′. Krefl) – Eleke, Velikonja