PP: Górnik przypieczętował awans do półfinału

Aktualizacja: 29 lis 2017, 00:55
28 lis 2017, 19:53

W rewanżowym meczu 1/4 finału pucharu Polski Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Chojniczankę Chojnice 3:0 i awansował do półfinału.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie jednak strzał Żurkowskiego obronił Janukiewicz. W 15.minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Kurzawa do piłki doszedł Wieteska jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. W odpowiedzi Skowron uderzył z ostrego konta jednak na posterunku był Loska, który wybronił uderzenie zawodnika gości.

Wynik spotkania w 62.minucie otworzył Kurzawa, który dopadł do piłki wybitej przez obrońce Chojniczanki i z szesnastu metrów pokonał Janukiewicza. Siedem minut później na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Kurzawa jednak jego gości przed utratą bramki uratował słupek. Minutę później Górnik osiągnął swój cel i podwyższył swoje prowadzeni za sprawą Wolsztyńskiego. W 84. minucie wynik spotkania ustalił Żurkowski, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Górnik Zabrze – Chojniczanka Chojnice 3:0 (0:0)