PP: Nie wszyscy I-ligowcy grają dalej. Największe emocje w Katowicach!

26 wrz 2018, 22:56

Pucharowa środa nie okazała się szczęśliwa dla wszystkich I-ligowców. Niektórzy już muszą pożegnać się z rozgrywkami.

Z dobrej strony z całą pewnością pokazał się zespół Podbeskidzia, który w Kluczborku podejmowali miejscowy MKS. Górale wygrali 2:0 po bramkach hiszpańskiego zawodnika Chopi oraz Adriana Rakowskiego. Ten wynik to najniższy wymiar kary.

Dwie bramki padły także w meczu Resovii Rzeszów z Wartą Poznań. Tu z goła nieoczekiwanie zwyciężył II-ligowiec, który pewnie pokonał piłkarzy z Poznania. Z rozgrywek odpadł także GKS Tychy, który uległ Legionovii Legionowo 1:2. Decydującego gola zdobył w 80. minucie z rzutu karnego Patryk Krawczyk. Tyszanie mecz kończyli w 10. po czerwieni dla Marcina Biernata.

Grają dalej Wigry Suwałki, które skromne, bo 1:0 pokonały Falubaz Zieloną Górę. Znajdująca się na podium na zapleczu Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz przegrała 0:3 z Miedzią Legnica.

Do samego końca o awans walczyli zawodnicy z Jastrzębia, którzy ostatecznie ulegli 1:2 Piastowi Gliwice. Taki sam wynik musi ścierpieć Garbarnia Kraków. Beniaminek przegrał z GKS-em Bełchatów.

Żadnych złudzeń swoim rywalom nie pozostawili piłkarze z Niecieczy i Niepołomic. Termalica pokonała 4:1 Tur Bielski Podlaski, natomiast Puszcza rozgromiła KS Paradyż aż 7:0.

Dopiero przed chwilą zakończyło się starcie GKS-u Katowice z Pogonią Szczecin. I-ligowiec wyszedł na prowadzenie w 21. minucie za sprawą Davida Anona, lecz Portowcy w 85. minucie wyrównali po trafieniu Kamila Drygasa. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc potrzebne były rzutu karne. W piłkarskiej ruletce szczęście dopisało katowiczanom, którzy wygrali 4:3