PP: Pierwsza niespodzianka. Błękitni w 1/8!

24 wrz 2014, 17:35

Doczekaliśmy się pierwszej małej niespodzianki! Błękitni Starogard Szczeciński pokonali wyżej ceniony Gryf Wejherowo 2:1 i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski!

Robert Gajda dał prowadzenie gościom w 24 minucie strzelając z rzutu karnego, jednak to gospodarze odpowiedzieli już 11 minut później po strzale Krzysztofa Rzepy. Koniec końców to jednak Błękitni cieszyli się z awansu, a gola na wagę 1/8 finału zdobył Sebastian Inczewski 9 minut po wejściu na boisko!

Gryf: 12. Wiesław Ferra – 16. Michał Fierka (46 Mateusz Dąbrowski), 5. Przemysław Kostuch, 2. Michał Skwiercz, 13. Sebastian Kowalski – 8. Maciej Osłowski, 15. Piotr Kołc, 14. Jacek Wicon, 9. Krzysztof Wicki, 6. Krzysztof Rzepa – 7. Grzegorz Gicewicz.

Błękitni: 1. Marek Ufnal – 3. Piotr Wojtasiak, 8. Patryk Baranowski, 11. Maciej Liśkiewicz, 6. Ariel Wawszczyk – 18. Wojciech Fadecki, 14. Bartosz Flis (68 Łukasz Kosakiewicz), 20. Bartłomiej Poczobut, 10. Robert Gajda, 5. Bartłomiej Zdunek (60 Rafał Gutowski) – 16. Michał Magnuski (75 Sebastian Inczewski).

żółte kartki: Kołc – Gajda.
czerwona kartka: Piotr Kołc (85. minuta, Gryf, za drugą żółtą).

sędziował: Kamil Waskowski (Poznań).

Autor: Damian Wilary