Pracowity dzień Jagiellonii

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:58
23 sty 2016, 19:05

Jagiellonia Białystok do rundy wiosennej przygotowuje się w tureckim Belek. W dniu dzisiejszym żółto-czerwoni rozegrali, aż dwa sparingi.

Napierw o godzinie 13:00 rywalem białostoczan był niemiecki SG Wattenscheid. Nie jest to wymagający rywal, ale trener Probierz w tym spotkaniu wystawił skład bardzo daleki od optymalnego. Spotkanie zakończyło się trzecią kolejną porażką Jagiellonii, mimo że to ona objęła prowadzenie w tym meczu za sprawą Marka Wasiluka. Ten sam zawodnik w końcówce pierwszej połowy sprokurował rzut karny, który na bramkę zamienił Glowacz. W drugiej połowie zwycięską bramkę dla Wattenscheid zdobył Kaya.

Jagiellonia Białystok – SG Wattenscheid 1:2 (1:1)

Wasiluk 31′ – Glowacz 45′ (k.), Kaya 50′

Skład Jagiellonii: Krzysztof Baran (46′ Krzysztof Karpieszuk) – Paweł Olszewski (70′ Kacper Falon), Martin Baran, Marek Wasiluk (60′ Kamil Pajnowski), Jonatan Straus – Łukasz Sekulski, Dawid Szymonowicz, Rafał Grzyb (60′ Karol Świderski), Alvarinho – Przemysław Mystkowski, Piotr Grzelczak (65′ Emil Łupiński).

W drugim meczu sparingowym rywalem był azerski Karabach Agdam w barwach, którego występuje dobrze znany w Białymstoku Dani Quintana. Początko spotkanie miało odbyć się o godzinie 16:00 jednak ostatecznie rozpoczęło się o 17:15. W tym meczu oglądaliśmy podstawową jedenastkę Jagiellonii.

W pierwszej połowie miała ona sporo problemów z dobrze grającymi rywalami wśród, których aktywny był wspomniany wcześniej Hiszpan. Nie przełożyło się to jednak na efekt bramkowy. Jaga próbowała atakować, ale niewiele z tego wynikało. Dużo lepiej było po przerwie, kiedy to zawodnicy  trenera Probierza nadawali ton rywalizacji. Podobnie jak w przypadku Karabachu w pierwszej części gry nie udawało im się wykorzystać stworzonych sytuacji. Przełamanie nastąpiło w 80 minucie, kiedy Fiodor Cernych pokonał bramkarza rywali. Azerowie nie byli już wstanie wyrównać stanu rywalizacji i tym samym Jagiellonia odniosła pierwsze zwycięstwo w tegorocznych sparingach.

Jagiellonia Białystok – Karabach Agdam 1:0 (0:0)

Cernych 80′

Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski – Matija Sirok, Sebastian Madera, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Taras Romanczuk (75′ Rafał Grzyb), Karol Mackiewicz (75′ Karol Świderski, 80′ Marek Wasiluk) – Konstantin Vassiljev (75′ Piotr Grzelczak) – Fiodor Cernych.