Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Prawie wszyscy Węgrzy z Ekstraklasy powołani do reprezentacji!

Prawie wszyscy Węgrzy z Ekstraklasy powołani do reprezentacji!

0
Foto: nemzetisport.hu

Wielkimi krokami zbliża się EURO 2016, na którym wystąpią między innymi Węgrzy, mierząc się z Portugalią, Austrią i Islandią. Na 91 dni przed pierwszym gwizdkiem na tym turnieju, znamy skład reprezentacji „Madziarów” na marcowy mecz towarzyski przeciwko Chorwacji.

Nominację od selekcjonera Bernda Storcka otrzymali niemal wszyscy węgierscy piłkarze prezentujący się co tydzień na boiskach naszej Ekstraklasy. Wyjątek stanowią gracze Śląska Wrocław – Bence Mervó, który jednak przywdzieje trykot reprezentacji, lecz młodzieżowej. Sparing Węgrów w telewizji może jedynie obejrzeć także András Gosztonyi, który nie błyszczał u siebie w kraju, i nie czyni tego także na stadionie we Wrocławiu. Poza tym, w Ekstraklasie rozegrał on do tej pory zaledwie 3 mecze, a jesienią dla Szombathelyi Haladás w 15 spotkaniach nie zdołała strzelić choćby jednej bramki.

Powołania odebrali natomiast Nemanja Nikolić z Legii Warszawa, Tamás Kádár i Gergő Lovrencsics z Lecha Poznań, Ádám Gyurcsó z Pogoni Szczecin oraz stoper Wisły Kraków – Richárd Guzmics.

Wiele wskazuje zatem na to, że na Mistrzostwach Europy możemy mieć wielu przedstawicieli Ekstraklasy. Prócz wymienionych aż pięciu Węgrów i reprezentantów Polski, szansę na wyjazd do Francji mają także choćby Ondrej Duda, czy Kamil Vacek. Będzie to sukces prestiżowy dla Ekstraklasy, ale również finansowy dla poszczególnych klubów, którzy mogą na swoich zawodnikach sporo zarobić.

Sparing Węgrów z Chorwatami zaplanowany jest na 26 marca. Pierwszy gwizdek na stadionie w Budapeszcie zabrzmi o godzinie 18:00.

Komentarze