Premier League: Blisko sensacji na Etihad Stadium! Dobry występ Jana Bednarka.

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:02
2 lis 2019, 18:01

Mistrz Anglii ledwo wygrywa u siebie z outsiderem! Murowanym faworytem spotkania Manchester City (2:1) Southampton byli gospodarze.

Trener gości postawił na 5 obrońców. Wśród nich znalazło się miejsce dla naszego reprezentanta. Bednarek w pierwszej odsłonie spotkania podawał ze skutecznością 80%. Nie dopuszczał się ryzykownych zagrań, o czym świadczy brak faulów na koncie Polaka.

Dość szybko strzelona bramka dla Southampton była wielkim zaskoczeniem. W ostatnim spotkaniu goście stracili, aż 9 bramek. Sroga lekcja futbolu od Leicester zadziałała motywująco na piłkarzy Hasenhuttla. W 13 minucie. Ward-Prowse pokonał Edersona płaskim strzałem w dolny róg bramki.

Gra gospodarzy przypominała bicie głową w mur. Zawodnicy Pepa Guardiolii stworzyli, aż 14 sytuacji bramkowych. Po 45 minutach. Obywatele zeszli na przerwę z 72 % posiadaniem piłki!

Dopiero pod koniec drugiej połowy, Citizens wrócili na właściwe tory. Bramkę na remis w 70 minucie. zdobył Aguero. Gospodarze poszli za ciosem i w 86 minucie. gola dającego zwycięstwo strzelił Walker. Jan Bednarek został zastąpiony ofensywnym graczem, Adamsem. Goście ruszyli do ataku, ale ostatecznie przegrywają kolejne spotkanie z rzędu. Southampton znajduje się w strefie spadkowej z zaledwie 8 punktami.