Strona główna Piłka nożna Premier League: Grosicki lepszy od Fabiańskiego, Niasse bohaterem Hull

Premier League: Grosicki lepszy od Fabiańskiego, Niasse bohaterem Hull

1

Hull City, w składzie z Kamilem Grosickim, okazało się lepsze od Swansea Łukasza Fabiańskiego, wygrywając u siebie 2:1. Bohaterem Tygrysów został rezerwowy Omar Niasse, który dwukrotnie pokonał polskiego bramkarza.

W meczu 27. kolejki Premier League oglądaliśmy polskie starcie, w którym Hull Kamila Grosickiego podejmowało na KCOM Stadium Swansea Łukasza Fabiańskiego. Spotkanie to było bardzo istotne dla układu dolnej części ligowej tabeli, Hull City przystąpiło do niego z 19. pozycji, tracąc do rywali ze Swansea sześć punktów.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła kibicom wielu emocji, a jedyną godną uwagi sytuację zmarnował skrzydłowy Łąbędzi Wayne Routledge. Kluczowym momentem dla losów spotkania była zmiana, dokonana przez menedżera Hull, który po godzinie gry postanowił wpuścić Oumara Niasse. Senegalczyk pokonał Fabiańskiego w sytuacji sam na sam, a następnie z siedmiu metrów uderzył obok interweniującego Polaka. Honorowe trafienie dla Swansea zanotował Mawson.

Polacy wybiegli w podstawowych składach swoich zespołów i pozostali na murawie do ostatniej minuty, ale nie byli kluczowymi postaciami. Grosicki był jednym z najbardziej aktywnych zawodników, często utrzymywał się przy piłce, lecz większość jego dośrodkowań padało łupem defensorów Swansea. Reprezentant Polski przy odrobinie szczęścia mógł zdobyć gola, ale zabrakło mu skuteczności. Fabiański bronił pewnie, a przy dwóch straconych bramkach nie miał większych szans. Polak znalazł się w centrum uwagi tuż przed przerwą, kiedy to popisał się odważną interwencją, rzucając się pod nogi Hernandeza.

Hull City 2:1 (0:0) Swansea City

Bramki: Niasse 69′, 78′ –  Mawson 91′