Premier League: Marsz Swansea w górę tabeli.

12 lut 2017, 21:00

Swansea City z Łukaszem Fabiańskim między słupkami swojej bramki wygrało 2:0 z Leicester City i awansowało w górę tabeli.

Spotkanie na Liberty Stadium nie miało wyraźnego faworyta, ale od początku potyczki groźniejsi w swoich poczynaniach byli gospodarze. W 36. minucie Mawson pokonał Schmeichela dając prowadzenie Łabędziom.

Tuż przed przerwą Olsson podwyższył prowadzenie. Druga część gry była już nieco bardziej wyrównana. Mistrzowie Anglii zaczęli dochodzić do głosu, ale nie potrafili pokonać Łukasza Fabiańskiego.

Walijski zespół wygrał ostatecznie 2:0 i z dorobkiem 24 punktów po 25 kolejkach plasuje się już 15. pozycji co jest świetnym wynikiem patrząc na fatalny początek sezonu w ich wykonaniu.

Zarówno Bartosz Kapustka jak i Marcin Wasilewski znaleźli się poza kadrą meczową, a ich Leicester ma zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.