Premier League: Niespodzianka w Leicester. Wygrana ekipy Jana Bednarka

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:48
11 sty 2020, 18:32

W spotkaniu objętym 22. serią gier Premier League do sporej niespodzianki doszło w Leicester, gdzie wicelider tabeli uległ Southampton 1-2. Bardzo dobra partię w drużynie przyjezdnej rozegrał reprezentant Polski Jan Bednarek, który walnie przyczynił się do jej sukcesu.

Aż czterokrotnie zawodnicy Leicester trafiali w tym meczu do siatki i również cztery razy sędzia nie miał pewności, czy bramka powinna być uznana. Analizy VAR były jednak największym koszmarem wicelidera – tylko jeden raz gol został uznany. Było to w 14 min. gry, kiedy Vardy świetnym podaniem uruchomił Davida Praeta, a ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił.  Radość “Lisów” nie trwała długo, gdyż w 19. min. na strzał z krawędzi pola karnego zdecydował się Stuart Armstrong, a piłka po rykoszecie zaskoczyła Schmeichela i było 1-1.  W pierwszej połowie wynik mógł wyglądać okazalej, lecz pecha w Southampton miał Ings. W 7. min. będąc na czystej pozycji jego strzał zdołał zablokować obrońca, a w 44. min. po błędzie w defensywie gospodarzy przejął piłkę i trafił w poprzeczkę. Z kolei w 32. min. miała miejsce pierwsza negatywna dla miejscowych analiza VAR, po której gol został anulowany.

Po przerwie system VAR przejął już niemal reżyserię tego spotkania. W 63. min. po starciu polu karnym decyzją sędziego goście otrzymali szansę wyjścia na prowadzenie w wyniku podyktowanego rzutu karnego, niemniej po wideo weryfikacji “jedenastka” został odwołana. W 68. min. miejscowa arena oszalała z radości, kiedy nareszcie gracze Leicester odzyskali prowadzenie. Na moment jednak. Po analizie VAR również ta decyzja została cofnięta. W 81. min. już system analiz potrzebny nie był. Danny Ings otrzymał precyzyjne podanie i strzałem pod poprzeczkę dał swojej drużynie prowadzenie 2-1. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wydawało się, że na tablicy świetlnej znów będzie remis. Celny strzał dawał rezultat 2-2, ale VAR po raz czwarty okazał się katem dla Leicester i gwoździem porażki.

Tak więc po pechowym rozkładzie sytuacji w polu karnym dla gospodarzy i niezłym spotkaniu gości wśród których pełne 90 minut na dobrym poziomie zagrał Jan Bednarek, “Święci” zgarnęli komplet punktów.

LEICESTER CITY FC  1:2  SOUTHAMPTON FC

14. Praet  – Armstrong 19., Ings 81.

Leicester City F.C.: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Choudhury – Ayoze Pérez (68. D. Gray), Praet (77. Tielemans), Maddison, H. Barnes (58. Iheanacho) – Vardy.

Southampton F.C.: A. McCarthy – Soares, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Armstrong (78. Djenepo), Ward-Prowse, Højbjerg (C), Redmond (90+2. Romeu) – S. Long (78. Adams), Ings.