Premier League: Swansea City wreszcie wydostało się ze strefy spadkowej

4 lut 2018, 00:43

Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w bramce zremisowało na wyjeździe z ekipą Leicester City 1-1 i w skutek porażek Huddersfield oraz Stoke City opuściło strefę spadkową Premier League.

Początek spotkania nie wskazywał na tak dobre wieści dla “Łabędzi”. Już w 17. minucie Jamie Vardy wykończył dobrą akcję Kelechiego Ichenacho i dał prowadzenie gospodarzom. Łukasz Fabiański był bez szans. Kilka minut po zmianie stron Swansea wykorzystało złe ustawienie obrony “Lisów” w polu karnym przy wykonywaniu rzutu rożnego, a konkretnie uczynił to Federico Fernandez, który strzałem głową doprowadził do wyrównania.

W innych meczach AFC Bornemouth z Arturem Borucem na ławce rezerwowych pokonało Stoke City 2-1, a Manchester United zwyciężył Huddersfield Town 2-0 i dzięki porażkom tych ekip Łabędzie” wydostały się ze strefy spadkowej. Grzegorz Krychowiak z powodu urazu uda nie zagrał przeciwko Southampton (West Brom przegrał 2-3 u siebie i zamyka ligową tabelę).