Premier League: Wysokie zwycięstwo Manchesteru City nad zespołem Łukasza Fabiańskiego!

10 sie 2019, 15:34

Manchester City pokonał na wyjeździe West Ham United aż 5:0 w meczu 1. kolejki Premier League. W bramce gospodarzy wystąpił Łukasz Fabiański.

Spotkanie w pierwszych kilkunastu minutach było dość wyrównane. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić jednak podopieczni Pepa Guardioli, którzy na prowadzenie wyszli w 25. minucie. Z prawej strony boiska piłkę w pole bramkowe zagrywał Walker, a znajdujący się tam Gabriel Jesus pokonał Łukasza Fabiańskiego. Kilkanaście minut później City mogło zdobyć drugą bramkę, ale strzał Kevina De Bruyne obronił polski golkiper.

Druga część spotkania to absolutna dominacja gości. W 52. minucie prowadzenie podwyższył Raheem Sterling po asyście De Bruyne, a chwilę później piłkę do siatki skierował Gabriel Jesus, ale sędzia przy tej akcji dopatrzył się minimalnego spalonego. Takowego nie było już w 75. minucie i z bramki na 3:0 ponownie cieszył się Sterling. Łukasz Fabiański zdecydowanie nie mógł zaliczyć tego meczu do udanych, bowiem przyczynił się do utraty gola w 86. minucie. Złe zagranie Polaka zakończyło się nieudaną próbą naprawienie błędu przez Diopa i w konsekwencji rzutem karnym dla Manchesteru.

Do “jedenastki” podszedł Sergio Aguero, który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, a na murawie zmienił Gabriela Jesusa, jednak jego uderzenie zdołał obronić Fabiański. Sędzia dopatrzył się jednak błędu reprezentanta Polski, który przed uderzeniem piłki przez Argentyńczyka, opuścił linię i karny został powtórzony. Przy drugiej próbie napastnik The Citizens był już bezbłędny i jego zespół prowadził 4:0. Wynik meczu w jego doliczonym czasie ustalił Sterling, strzelając swoją trzecią bramkę. Tym samym zespół Łukasza Fabiańskiego zanotował dotkliwą porażkę na inaugurację sezonu i po pierwszej kolejce zapewne zamykał będzie tabelę Premier League. W następnej kolejce zespół Polaka zmierzy się na wyjeździe z Brighton, natomiast Manchester City zagra u siebie z Tottenhamem.

West Ham United 0:5 Manchester City
25. Jesus (Walker), 52. Sterling (De Bruyne), 75. Sterling (Mahrez), 86. Agüero (kar.), 90+1. Sterling (Mahrez)

West Ham United F.C.: Fabiański – Fredericks, Diop, Balbuena, Cresswell (C) – Rice, Wilshere (56. Snodgrass) – Antonio (46. Fornals), Lanzini, Anderson (66. Chicharito) – Haller

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Zinčenko – De Bruyne (79. Gündoğan), Rodri, D. Silva (C) (80. Foden) – Mahrez, Jesus (69. Agüero), Sterling