Premier League: Zespół Łukasza Fabiańskiego przegrał z Evertonem!

30 mar 2019, 20:31

West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce przegrał przed własną publicznością 0:2 z Evertonem w ramach 32. kolejki angielskiej Premier League. Dla klubu polskiego golkipera była to już 14. porażka w obecnym sezonie.

Goście na prowadzenie wyszli już w 5. minucie spotkania. Strzelcem bramki został 24-letni obrońca Kurt Zouma, któremu asystował Gylfi Sigurdsson. Kilka minut później Łukasz Fabiański popisał się dwoma kapitalnymi interwencjami, które uchroniły jego zespół przed utratą drugiej bramki. Ta padła jednak w 33. minucie meczu, a jej autorem został brazylijski pomocnik Bernard. Przy tej sytuacji Polak nie miał większych szans na skuteczną obronę.

W drugiej połowie nadal to Everton narzucał ton rywalizacji. W 77. minucie nieznacznie pomylił się Dominic Calvert-Lewin, natomiast kilka minut później w poprzeczkę trafił Richarlison. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:0.

West Ham United 0:2 Everton