Premier League: Zwycięscy Boruc i Fabiański

30 gru 2017, 18:03

W ramach 21. kolejki Premier League AFC Bornemouth pokonało na Vitality Stadium Everton 2-1 i takim samym rezultatem Swansea City zwyciężyła na wyjeździe ekipę Watfordu. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut, zaś Artur Boruc obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych.

Na Vicarage Road wynik spotkania otworzył w 11. minucie Peruwiańczyk Andre Carillo, który strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego. Wydawać się mogło, że debiut trenera Carlosa Carvalhala nie okaże się udany, ale sprawy w swoje ręce w końcówce spotkania wzięli Jordan Ayew oraz Luciano Narsingh. Najpierw Ghańczyk pokonał golkipera gospodarzy, a potem Holender Narsingh zdobył rozstrzygające trafienie. Obie bramki padły w ostatnich minutach bowiem odpowiednio w 86. oraz 90. minucie meczu.

Watford – Swansea City 1:2 (1:0)

1:0 Carillo 11′

1:1 Ayew 86′

1:2 Narsingh 90′

W innym spotkaniu Premier League Artur Boruc z ławki rezerwowych podziwiał jak jego koledzy z drużyny pokonują Everton. Bohaterem gospodarzy został Ryan Fraser – autor dwóch bramek. Dla zespołu gości jedynego gola zdobył Idrissa Gana Gueye. Rozstrzygające trafienie miało miejsce w 89. minucie spotkania.

AFC Bornemouth – Everton 2:1 (1:0)

1:0 Fraser 33′