Premier Liga: Lokomotiv Moskwa traci punkty w “polskim” meczu!

31 sie 2019, 17:40

W jednym z hitów ósmej kolejki rosyjskiej Premier Ligi Lokomotiv Moskwa na własnym obiekcie podejmował FK Rostów. Klub ze stolicy Rosji zajmował przed tym spotkaniem trzecią pozycję w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Taki sam dorobek punktowy na swoim koncie miał FK Rostów. Co ciekawe tyle samo punktów miał lider Krasnodar. Rywalizacja w rosyjskiej lidzie, przynajmniej w pierwszej fazie sezony wygląda pasjonująco.

Drużyna z Moskwy, w której występują Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus w ostatniej kolejce zremisowała z Krasnodarem 1:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Jurija Siomina zdobył właśnie polski defensywny pomocnik. Maciej Rybus całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W lepszych nastrojach do spotkania przystępowała ekipa FK Rostów. Zwyciężyła ona bowiem kolejkę wcześniej z Rubinem Kazań 2:1. W drużynie z Rostowa występuje Maciej Wilusz. Były obrońca Lecha Poznań będzie próbował odbudować swoją pozycję w drużynie po wyleczeniu poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych. W ostatnim spotkaniu był na ławce rezerwowych.

Dzisiejsze starcie Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus rozpoczęli w pierwszym składzie. Maciej Wilusz ponownie znalazł się na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa była dość wyrównanym pojedynkiem. W 20. minucie groźnie uderzał Eremenko ale Guilherme bez problemu poradził sobie z tym uderzeniem. Minutę później strzałem z dystansu zdobyć bramkę próbował Krychowiak. Kilka minut później blisko zdobycia gola był Rybus, ale jego uderzenie został zablokowane. Blisko chwilę później był Smolov, ale uderzył ponad bramkę. Dobrą szansę miał też Shomurodov, ale napastnik gości głową uderzył wysoko nad poprzeczką. Goście dopięli swego w 41. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę głową znowu uderzył Shomurodov i tym razem piłka wpadła do bramki. Takim rezultatem zakończyła się I połowa.

W drugiej połowie goście podwyższyli rezultat. Najlepiej w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy odnalazł się Shomurodov i ponownie pokonał Guilherme. Była to 58. minuta spotkania. Gola kontaktowego, po wrzutce Krychowiaka zdobyć mógł Barinov, ale jego uderzenie głową na słupek sparował Baburin. Minutę później minimalnie niecelnie z dystansu próbował Rybus. Gospodarze zdołali zdobyć bramkę kontaktową. 81. minucie bramkę uderzeniem zza pola karnego popisał się Miranchuk. W końcówce spotkania działo się wiele emocjonujących akcji. Najpierw napastnik FK próbował lobem z bliska pokonać Guilherme, a chwilę potem dwukrotnie z linii bramkowej, tym razem plecami, piłkę wybijał Chernov i uchronił swój zespół przed remisem.

29 sierpnia 2019, godz. 15:30 – Premier Liga

Lokomtiv Moskwa 1:2 FK Rostów

0:1 Shomurodov 41. min.
0:2 Shomurodov 58. mi.
1:2 Miranchuk 81. min.

Lokomotiv Moskwa: Guilherme – Ignatjev, Howedes, Corluka, Rybus – Barinov, Krychowiak – Zhemaletdinov (Djordjevic), Aleksy Miranchuk, Anton Miranchuk (28 min. Mario) – Smolov

FK Rostow: Baburin – Christyakov, Sigurdsson, Kozlov, Chernov  – Normann, Saplinov (67 min. Logashow (87 min. Zuev)), Ionov – Ermenko, Shomurodov, Popov (60 min. Bayramyan),