Premierowy gol Frankowskiego w Lidze Mistrzów. Bramka Kiwiora nieuznana

Aktualizacja: 13 gru 2023, 00:09
12 gru 2023, 20:43

We wtorek o godzinie 18:45 rozpoczęły się dwa ważne dla reprezentantów Polski mecze Ligi Mistrzów. W starciu Lens z Sevillą wziął udział Przemysław Frankowski, który strzelił pierwszego gola dla francuskiej drużyny. Z kolei w spotkaniu PSV – Arsenal zagrał Jakub Kiwior.

Bramka Frankowskiego. RC Lens zagra w Lidze Europy

Zacznijmy od spotkania na Stade Bollaert-Delelis, gdzie Lens podejmowało piłkarzy z Sevilli. W wyjściowej jedenastce gospodarzy wybiegł Przemysław Frankowski, który zdołał nawet wpisać się na listę strzelców. W 61. minucie Boubakary Soumare dopuścił się faulu we własnym polu karnym, a do wykonania “jedenastki” podszedł właśnie polski zawodnik. Frankowski nie dał bramkarzowi Sevilli żadnych szans i zdobył swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów.

Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego zdołała wyrównać, również dzięki wykorzystaniu rzutu karnego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, gdyż w doliczonym czasie gry gola dla RC Lens strzelił jeszcze Angelo Fulgini. To zdecydowanie ucieszyło piłkarzy z Francji. Dzięki temu ekipa reprezentująca Ligue 1 zajęła trzecie miejsce w grupie B i zagra w 1/16 finału Ligi Europy.

Kiwior zagrał słabe spotkanie. Nieuznany gol Polaka

Dwa pierwsze miejsca w tym zbiorze przypadły PSV i Arsenalowi. Kanonierzy we wtorek zremisowali 1:1 na Philips Stadion w Eindhoven z gospodarzami i zakończyli zmagania grupowe na pierwszym miejscu. Bramki w tym spotkaniu strzelali Eddie Nketiah (dla gości) oraz Yorbe Vertessen (dla gospodarzy).

W drużynie gości cały mecz rozegrał Jakub Kiwior. Polak nie miał łatwego zadania i nie był to dla niego zbyt udane spotkanie. Zawodnik Arsenalu nie radził sobie w starciach z Bakayoko. Nieco lepiej szło mu w ofensywie. W 81. minucie trafił nawet do siatki. Niestety, jego bramka nie została uznana. Na pozycji spalonej był Gabriel Magalhaes.