Premjer-Liga: Krychowiak sprokurował rzut karny, remis w drugim "polskim" spotkaniu

Aktualizacja: 17 sty 2023, 10:35
2 lis 2019, 14:45

Lokomotiw Moskwa barw którego bronią Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus dość niespodziewanie zremisował z FK Ufa 1:1 i po tej kolejce może spaść na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Dinama Moskwa z Achmatem Grozny gdzie na boisku zobaczyliśmy Sebastiana Szymańskiego oraz Konrada Michalaka.

Lokomotiw od pierwszych minut zaatakował i stwarzał sobie sytuację bramkowe jednak dopiero po godzinie zespół ze stolicy Rosji objął prowadzenie po trafieniu Edera. Gospodarze odpowiedzieli kilka minut później gdy Grzegorz Krychowiak faulował jednego z zawodników rywali, a rzut karny na bramkę zamienił Lovro Bizjak. Dla zespołu Krychowiak była to druga strata punktów z rzędu (w poprzedniej kolejce ulegli Spartakowi Moskwa 0:3). W barwach Lokomotiwu całe spotkanie rozegrał zarówno Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus.

FK Ufa – Lokomotiw Moskwa 1:1 (0:0)
Bizjak 72 (k) – Eder 60

W pojedynku zespołów w których występując polscy zawodnicy Dynamo Moskwa (Sebastian Szymański) podzieliło się punktami z z Achmatem Grozny (Konrad Michalak oraz Damian Szymański). Gospodarze na prowadzenie mogli wyjść w 31.minucie jednak z rzutu karnego w światło bramki nie trafił Panchenko. To zemściło się tuż przed przerwo gdy gracze Achmta wyszli na prowadzenie po bramce Andresa Ponce. W 60.minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został bramkarz gospodarzy Charles Kaober. Zespół Dynama remis zapewnił sobie w doliczonym czasie gry po uderzeniu Iwana Ordeca. Całe spotkanie rozegrali zarówno Sebastian Szymański jak i Konrad Michalak. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Damian Szymański.

Dinamo Moskwa – Achmat Grozny 1:1 (0:1)