Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Prezes Jagiellonii zabrał głos ws. potencjalnego zwolnienia trenera

Prezes Jagiellonii zabrał głos ws. potencjalnego zwolnienia trenera

0
Foto: Jagiellonia.pl

Wczoraj gruchnęła informacja o bardzo słabej pozycji na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok – Ireneusza Mamrota. Ostatnie słabe wyniki miały sprawić, że były opiekun Chrobrego Głogów pożegnałby się z pracą w ekipie wicemistrzów Polski. W tej sprawie głos zdecydował się zabrać prezes Jagiellonii – Cezary Kulesza…

– Widziałem, że wczorajsze informacje wywołały spory niepokój wśród kibiców. Dla wielu możliwe zwolnienie trenera było wręcz absurdalną informacją, dlatego pragnę wszystkich uspokoić. Trener Mamrot ma pełne wsparcie władz klubu i może spokojnie pracować – mówi Prezes Zarządu Jagiellonii Białystok, Cezary Kulesza.

Po porażce z Cracovią oraz nieszczęśliwym remisie z Górnikiem Zabrze w mediach pojawiły się informacje o możliwym zwolnieniu trenera Ireneusza Mamrota. – To oczywiste, że nie jesteśmy zadowoleni z ostatnich wyników osiąganych przez nasz zespół, ale jednocześnie pragnę zapewnić, że jesteśmy dalecy od wyciągania pochopnych wniosków i podejmowania nerwowych decyzji. Sytuacja jest pod kontrolą, a trener dobrze wykonuje powierzone mu zadania – tłumaczy Prezes Kulesza.

– Takie informacje na pewno nikomu nie pomagają, a już na pewno nie trenerowi. Wstydzić powinni się ci, którzy wymyślają i kolportują takie rzeczy. Rozmawialiśmy po tym wszystkim i przekazałem trenerowi Mamrotowi, że nie ma powodów do niepokoju. Przed nami ważne mecze. W piątek we Wrocławiu, a później w Opolu. Teraz wszyscy skupiamy się na tych spotkaniach – dodaje Prezes Zarządu Jagiellonii Białystok.

Komentarze