Probierz tryska optymizmem. Podał też skład na mecz z Łotwą

20 lis 2023, 17:00

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz wziął udział w konferencji prasowej przed wtorkowym meczem towarzyskim z Łotwą. Odpowiadając na pytanie dotyczące jego dotychczasowej pracy, otwarcie przyznał, że dostrzega poprawę w niektórych elementach gry kadry.Polacy bez bezpośredniego awansu na Euro 2024

W piątek dla reprezentacji Polski zakończyły się eliminacje Euro 2024. Podopieczni Michała Probierza zremisowali na PGE Narodowym 1:1 z Czechami, tracąc szansę na bezpośredni awans na turniej. O wyjazd na mistrzostwa Europy do Niemiec powalczą jedynie w barażach.

Ostatnim akcentem polskiej kadry w 2023 roku będzie towarzyskie starcie z Łotwą, które zaplanowany na wtorkowy wieczór. Będzie to okazja nie tylko do zanotowania pozytywnego rezultatu, ale przynajmniej częściowej poprawy wizerunku po mizernych eliminacjach do Euro 2024.

Probierz widzi poprawę w grze reprezentacji

Pomimo nieudanych eliminacji, Michał Probierz dostrzega pozytywy w grze biało-czerwonych.Od pierwszego meczu poprawiliśmy zdecydowanie aspekty podejścia do pressingu, gramy wysoko – większość zawodników podchodzi wysoko, mamy dużo odbiorów na połowie przeciwnika. Nie potrafimy jeszcze dobrze tego wykończyć, ale to robimy dobrze – ocenił.

Zapowiadając wtorkowe spotkanie towarzyskie z Łotwą, selekcjoner nakreślił plan, jakie przedstawi swoim piłkarzom. – Mecz z Łotwą ma toczyć się pod kątem ofensywnym, chcemy doskonalić pressing, utrzymywanie się przy piłce, wprowadzanie zawodników. Zrobimy wszystko, żeby w meczu z Łotwą mieć płynność w grze, żebyśmy zaczęli uderzać na bramkę, bo to element, którego nam brakuje – powiedział Probierz.

Przy okazji selekcjoner zapowiedział, w jakim składzie biało-czerwoni wybiegną na mecz z Łotwą: Bułka/Skorupski – Frankowski, Kiwior, Wieteska, Bednarek, Zalewski – D. Szymański, Piotrowski, S. Szymański – Lewandowski, Buksa.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA