Przebudzenie Skórasia, gol Kędziory. Występy Polaków w 5. kolejce LE i LKE

Aktualizacja: 1 gru 2023, 18:56
1 gru 2023, 00:02

W czwartkowy wieczór rozegrana została 5. seria gier w Lidze Europy oraz Lidze Konferencji. Najwięcej emocji przyniosły oczywiście mecze z udziałem Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa, ale Polaków nie zabrakło również na innych boiskach. Cieszyć może m.in. znakomity występ Michała Skórasia, który zanotował dwie asysty w starciu Besiktas – Club Brugge.

Liga Europy. Łukasz Fabiański z kolejnym czystym kontem

Zacznijmy od starć Ligi Europy, gdzie AEK Ateny w meczu z Brighton reprezentował Damian Szymański. Polak rozegrał pełne 90 minut i był kapitanem greckiej drużyny. Jego występ nie był jednak najlepszy. Pomocnik grał poprawnie, a jego zespół przegrał 0:1. Na boisku nie zobaczyliśmy Jakuba Modera, który do gry w europejskich pucharach wróci najwcześniej w następnym roku.

Pełne 90 minut zaliczył natomiast Łukasz Fabiański, którego West Ham United wygrało 1:0 z serbską ekipą FK TSC Bačka Topola. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził natomiast Nicola Zalewski. Jego AS Roma na wyjeździe zremisowała ze szwajcarską drużyną Servette FC (1:1).

Na boiskach Ligi Europy zobaczyliśmy też Karola Struskiego i Mariusza Stępińskiego. Pierwszy zaliczył 90 minut w zremisowanym 1:1 spotkaniu Arisu Limassol z Rangers FC. Drugi również miał okazję zagrać po stronie cypryjskiej drużyny, ale na murawie pojawił się dopiero w 67. minucie gry.

Liga Konferencji. Gol Kędziory, asysty Skórasia i Szymańskiego

Jeśli chodzi o Ligę Konferencji przede wspomnieć warto napisać o znakomitym i wyczekiwanym przez kibiców występie Michała Skórasia. Jego Club Brugge wygrał na wyjeździe aż 5:0 z Besiktasem, a wychowanek Lecha Poznań zaliczył w tym spotkaniu aż dwie asysty. To doskonała informacja, gdyż Polak walczy o przebicie się do pierwszego składu belgijskiej drużyny.

Srogie lanie dostało natomiast tureckie Fenerbahce, którego barw broni Sebastian Szymański. Drużyna Polaka przegrała 6:1 z Nordsjaelland, a 24-latek nie dość, że zaliczył asystę, to raz nawet trafił do siatki. Niestety, polski piłkarzy użył przy tym ręki, przez co jego gol nie mógł zostać uznany.

W czwartek z bramki mógł cieszyć się Tomasz Kędziora. Polak zanotował trafienie w meczu Eintracht Frankfurt – PAOK Saloniki. Grecy wygrali to starcie 2:1, a pierwszego gola w tym meczu strzelił właśnie biało-czerwony piłkarz. Na boisku pojawili się Jakub Piotrowski (Spartak Trnawa – Łudogorec Razgrad), Matty Cash (Aston Villa – Legia Warszawa) oraz Szymon Włodarczyk (Sturm Graz – Raków Częstochowa).