[WIDEO] Przedłużamy wieczór z Ligą Mistrzów! Zobacz bramki “Lewego” i paradę Szczęsnego

9 gru 2015, 23:54

Dzisiejszego wieczoru w Lidze Mistrzów mogliśmy obejrzeć trójkę Polaków: Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Teodorczyka. Ten ostatni wszedł na boisko dopiero w 89. minucle, ale dwaj pierwsi byli wyróżniającym się postaciami swoich zespołów.

Dinamo Zagrzeb Bayern Monachium 0:2

Monachijczycy nie mieli większych problemów z pokonaniem Mistrza Chorwacji, choć do przerwy było 0:0. Po przerwie jednak podopieczni Pepa Guardioli załatwili sprawę w 3 minuty a konkretnie zrobił to Robert Lewandowski, który strzelił swoją 6. i 7. bramkę w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Dzięki temu jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Oto bramki naszego kapitana.

AS Roma – BATE Borysów 0:0

Włochom do awansu wystarczył remis pod warunkiem, że Bayer Leverkusen nie pokona na własnym boisku Barcelony, która zapewniła sobie wcześniej awans. Niemiecki zespół zremisował 1:1. Jeśli chodzi o podopiecznych Rudiego Garcii to grali lepiej od rywala i byli blisko strzelenia bramki, jednak w 68. minucie mogli przegrywać. To, że tak się nie stało mogą zawdzięczać tylko Wojciechowi Szczęsnemu (od 4:14). Goalkeeper reprezentacji Polski raz jeszcze uratował Romie 1/8 finału 10 minut później, kiedy to ponownie popisał się fantastyczną paradą!

Dynamo Kijów – Maccabi Tel-Aviv 1:0

Tutaj udział Polaka jest znikomy. Łukasz Teodorczyk pojawił się na boisku dopiero w 89. minucie. Kto by się spodziewał, po czterech spotkaniach, że to Ukraińcy wyjdą z grupy kosztem FC Porto. Tak padł gol, który zapewnił awans drużynie z Kijowa.