Przegrana drużyny Kamila Glika w hicie Ligue 1

26 lis 2017, 23:20

AS Monaco przegrało na własnym obiekcie z Paris Saint-Germain 1:2 (0:1), a pełne 90 minut rozegrał Kamil Glik. Drużyna PSG wygrała zasłużenie, bo ich przewaga była wyraźna i mogła zdobyć nawet kilka bramek więcej.

Drużyna mistrza Francji wydaje się cieniem tej, która jeszcze pół roku temu wygrała Ligue 1 i dotarła do półfinału Ligi Mistrzów. Podopieczni Leonardo Jardima nie grają już tak dobrze jak w minionym sezonie i po dzisiejszym meczu tracą 9 punktów do liderujących paryżan, zajmując przy tym 3. lokatę z dorobkiem 29 punktów.

Piłkarze z Paryża od początku byli uważani za faworytów i widać było, że od początku chcą udowodnić swoją lepszość. Już w pierwszych minutach groźnie atakowali bramkę strzeżoną przez Danijela Subasicia i przez 90 minut stworzyli sobie sporo sytuacji. Mogli wygrać nawet kilkoma bramkami, więc Monaco nie może na pewno czuć niedosytu. Sporo komentarzy wywołała właśnie bramka dla gospodarzy. W 81. minucie Joao Moutinho silnie uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i wpadła obok zaskoczonego Areoli. Kilka szans na zdobycie gola miał między innymi były zawodnik Monaco, Kylian Mbappe. Widać było, że te spotkanie ewidentnie nie wyszło młodemu Francuzowi. Zmarnował kilka wyśmienitych okazji. Być może był sfrustrowany głośnymi gwizdami, które towarzyszyły jego osobie przez cały mecz.

Składy:

AS Monaco: Danijel Subasić – Jorge, Andrea Raggi (62′ Rony Lopes), Jemerson, Kamil Glik, Almamy Toure – Fabinho, Joao Moutinho, Youri Tielemans (67′ Rachid Ghezzal) – Keita Balde Diao, Radamel Falcao.

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola – Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa (69′ Yuri Berchiche) – Adrien Rabiot, Marco Verratti, Julian Draxler (82′ Javier Pastore) – Kylian Mbappe Lottin, Edinson Cavani (82′ Angel di Maria), Neymar.

Żółte kartki: Jorge, Jemerson, Almamy Toure (AS Monaco) oraz Dani Alves, Neymar, Layvin Kurzawa, Yuri Berchiche (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Francois Letexier.