Przełamanie Borussii, gol Kobylańskiego

7 lut 2015, 18:29

Bundesliga:

Borussia Dortmund wygrała wyjazdowy mecz z Freiburgiem aż 0:3 i wydostała się ze strefy spadkowej. Dla wicemistrza Niemiec całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, a Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 68 minucie. Bramki dla Borussii strzelali Marco Reus, i dwie Pierre-Emerick Aubameyang. Borussia przerwała złą serię 5 meczów bez zwycięstwa co pozwoliło jej awansować z ostatniej na 16 pozycje w tabeli Bundesligi. Dortmundczycy mają na koncie 19 punktów. Freiburg jest 17 i zdobył do tej pory jedno oczko mniej od swojego dzisiejszego rywala.

90 minut dla Köln zagrał Paweł Olkowski, a jego zespół zremisował bezbramkowo z Padeborn. Cały mecz z ławki oglądał klubowy kolega Olkowskiego, Sławomir Peszko. Köln z 24 pkt zajmuje 10 miejsce, zaś ich dzisiejszy rywal jest 15 i ma 20 pkt.

Cały mecz również rozegrał Robert Lewandowski. Bayern pokonał na wyjeździe 0:2 Stuttgart po bramkach Arjena Robbena i Davida Alaby. Bayern zajmuje pierwszą lokatę z 49 pkt na koncie, zaś Stuttgart jest ostatni i ma 18 pkt. To pierwsze zwycięstwo lidera Bundesligi w tym roku.

Cały mecz w barwach Hoffenheim rozegrał Eugen Polański, jednak nie uchronił swojego zespołu od wysokiej porażki 3:0 z wiceliderem Bundesligi, Wolfsburgiem. Polak został ukarany żółtą kartką. Bramki dla Wolfsburga strzelali Basa Dost, i dwie Kevin de Bruyne. Hoffenheim w trzech tegorocznych meczach poniosło 3 porażki. Wolfsburg ma na koncie 41 pkt, zaś Hoffenheim z dorobkiem 26 pkt plasuje się na 7 miejscu.

2. Bundesliga

Waldemar Sobota, który przeniósł się w tym okienku do St. Pauli zadebiutował dziś w meczu ligowym. Jego zespół zremisował na wyjeździe z Sandhausen 0:0. Polak rozegrał cały mecz. St. Pauli zajmuje ostatnie, 18 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 pkt, zaś Sandhausen plasuje się cztery pozycję wyżej i ma na koncie również cztery punkty więcej.

Martin Kobylański strzelił bramkę dla Unionu Berlin w wygranym meczu z Bochum. Kobylański pojawił się na boisku w drugiej połowie. W zespole z Bochum 70 minut rozegrał były piłkarza Śląska Wrocław Piotr Ćwielong. Union zajmuje 8 miejsce z dorobkiem 27 pkt, zaś ich dzisiejszy rywal jest 11 i ma 23 pkt.