Przemysław Frankowski lepszy od Kyliana Mbappe. Francuzi zachwyceni

2 sty 2023, 07:44

Drużyny RC Lens i Paris-Saint Germain spotkały się ze sobą w hicie 17. kolejki Ligue 1. Mecz na szczycie ligi francuskiej okazał się niezwykle udany dla Przemysława Frankowskiego. Klub reprezentanta Polski wygrał starcie 3:1, a rewelacyjne noty za to spotkanie otrzymał biało-czerwony zawodnik.

Frankowski otworzył wynik spotkania RC Lens – PSG

Goście z Paryża zawitali w niedzielę do Lens. Ekipa PSG do hitu 17. kolejki Ligue 1 podeszła jednak znacznie osłabiona. W składzie mistrzów Francji próżno było bowiem szukać Neymara czy Leo Messiego. Braki w kadrze stołecznej ekipy wykorzystało doskonale RC Lens. Wicedlierzy tabeli pokonali paryski zespół 3:1.

Pierwszego gola w meczu na Stade Bollaert-Delelis strzelił Polak – Przemysław Frankowski. Już w 5. minucie zawodnik gospodarzy wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do siatki PSG z bliskiej odległości. Za swój występ Polak otrzymał pochwały od francuskich mediów. Po meczu francuskie “L’Equipe” oceniło go aż na “ósemkę” w dziesięciostopniowej skali.

Taką samą notę otrzymali Brice Samba, Kevin Danso i Lois Openda. Dla porównania Kylian Mbappe, który również wystąpił w niedzielę w starciu RC Lens – Paris Saint-Germain, został oceniony tylko na “czwórkę”. Jeszcze słabiej według francuskich mediów zagrali Gianluigi Donnarumma, Sergio Ramos, Fabian Ruiz i Carlos Soler.

Polaka za niedzielny występ pochwalił również portal statystyczny “Sofascore.com”. Tam Przemysław Frankowski otrzymał notę “7,5”. Dobra forma 27-latka może być kluczowa w walce o mistrzostwo Francji w drugiej połowie sezonu 2022/2023. W tym momencie RC Lens jest wiceliderem tabeli z czterema punktami straty do PSG.