Frankowski z piękną asystą, a potem brutalnie sfaulowany. Grzmią po decyzji sędziego

19 lut 2024, 09:45

Przemysław Frankowski miał duży udział w zremisowanym przez jego RC Lens 1:1 spotkaniu ze Stade Reims, popisując się bardzo ładną asystą. Na początku drugiej połowy reprezentant Polski został brutalnie sfaulowany przez rywala, ale arbiter nie wyjął z kieszeni czerwonej kartki.

Piękna asysta Frankowskiego

Po trzech kolejnych ligowych zwycięstwach i powrocie do ligowej czołówki, w niedzielne popołudnie RC Lens grało na wyjeździe ze Stade Reims. Od pierwszych minut w ekipie gości zagrał Przemysław Frankowski, który w poprzedniej kolejce rozegrał tylko dziewięć minut.

Wszystko, co najważniejsze w tym meczu wydarzyło się w końcówce pierwszej połowy. W 41. minucie Oumar Diakite dał gospodarzom prowadzenie, natomiast w doliczonym czasie gry wynik na 1:1 ustalił Wesley Said. Piękną asystą popisał się właśnie reprezentant Polski, który idealnie dograł na głowę francuskiego napastnika.

Brutalny faul na Frankowskim

Frankowski miał udział w jeszcze jednej sytuacji, która po zakończeniu spotkania odbiła się szerokim echem. W 51. minucie Polak został niebezpiecznie sfaulowany przez Josepha Okumu. Kenijczyk wykonał wślizg i ewidentnie, wyprostowaną nogą powalił reprezentanta Polski na murawę.

Sędzia Benoit Millot analizował tę sytuację na VAR-ze, ale ostatecznie ukarał zawodnika Stade Reims zaledwie żółtą kartką. Decyzja ta wywołała mnóstwo kontrowersji. – Dla mnie to była prosta decyzja. Skoro VAR to sprawdzał, to dlatego, że faul był wart więcej niż żółtą kartkę. Zostałem już wcześniej wyrzucony z boiska za nadepnięcie na stopę rywala. Nie ma spójności z meczu na mecz – ocenił Adrien Thomasson z RC Lens.

Niebezpieczny faul w meczu Legia – Puszcza. Cholewiak ze złamaniami kości czaszki! [WIDEO]

Źródło:Polski-Sport.pl