Strona główna Piłka nożna Przemysław Płacheta przechodzi do Norwich City FC!

Przemysław Płacheta przechodzi do Norwich City FC!

0

Skrzydłowy Śląska Wrocław, Przemysław Płacheta, na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do angielskiego Norwich City FC. Polak podpisał czteroletnią umowę.

 

Urodzony 23 marca 1998 roku w Łowiczu piłkarz trafił do Wrocławia w czerwcu zeszłego roku z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zanim dołączył do wrocławskiej drużyny zaliczył udział w Mistrzostwach Europy U21. W swojej karierze reprezentował również barwy niemieckiego RB Lipsk, w którym występował w drużynie juniorów oraz rezerw, a także Sonnenhof Großaspach, grającego w 3. lidze. Wcześniej szkolił się w polskich klubach – Pelikanie Łowicz, ŁKS-ie i SMS-ie Łódź oraz Polonii Warszawa.

 

W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem Śląska i wyróżniającym się skrzydłowym całej ligi. Wystąpił w 35 meczach, za każdym razem wychodząc w wyjściowym składzie. Strzelił 8 goli (najlepszy wynik w zespole razem z Erikiem Exposito) i zaliczył 5 asyst (drugi wynik w drużynie). 22-latek imponował również niesamowitą szybkością. Żaden inny zawodnik Ekstraklasy nie wykonywał tylu sprintów, do niego należy również rekord osiągniętej prędkości (35,22 km/h). W sierpniu został wybrany Młodzieżowcem Miesiąca, a po sezonie trafił do najlepszej “11” młodzieżowców PKO Ekstraklasy.

 

Płacheta przychodząc do Śląska podpisał z klubem trzyletni kontrakt, jednak po roku gry dla zielono-biało-czerwonych barw skrzydłowy w ramach transferu definitywnego przechodzi do Norwich City FC. Jego nowy klub w tym sezonie spadł z Premier League i w rozgrywkach 2020/21 będzie walczył w Championship o powrót do być może najsilniejszej ligi świata. Z nową drużyną Polak związał się czteroletnią umową.

 

 

Komentarze