Przemysław Wiśniewski następcą Kiwiora. Padnie rekord transferowy klubu?

Transfer Jakuba Kiwiora ze Spezii do Arsenalu za kwotę 25 milionów euro stał się najdroższą transakcją z udziałem włoskiego klubu. Następcą reprezentanta Polski na Stadio Alberto Picco będzie Przemysław Wiśniewski. Drugi z Polaków również może zapisać się w historii drużyny z Półwyspu Apenińskiego jeśli chodzi o transakcje transferowe.

Spezia Calcio niezbyt długo zostawała bez następcy Jakuba Kiwiora. Polak, który za około 25 milionów euro zamienił Półwysep Apeniński na Wyspy Brytyjskie, był filarem całej defensywny włoskiego klubu. Teraz jego zadania będzie wykonywał inny piłkarz pochodzący z naszego kraju. Lada moment ogłoszony nowym zawodnikiem Spezii ma zostać Przemysław Wiśniewski z Venezii.

Przemysław Wiśniewski będzie rekordowym zakupem Spezii?

Były obrońca Górnika Zabrze przeszedł już testy medyczne i jedynie godziny dzielą go od podpisania kontraktu z drużyną z Ligurii. Umowa Polaka ma obowiązywać przez 4,5 roku. Co niezwykle istotne, portal „WP Sportwe Fakty” twierdzi, iż kwota transferu wyniesie między 4,5 a 5 milionów euro. Oznacza to, że Wiśniewski ma szansę stać się najdrożej zakupionym zawodnikiem przez Spezię w historii.

W tym momencie palmę pierwszeństwa dzierży Janis Antiste, który przed sezonem 21/22 zamienił francuską Ligue 1 na włoską Serie A za kwotę 4,6, mln euro. Jeśli najnowsze doniesienia dotyczące transferu Wiśniewskiego okażą się prawdziwe, to Polak ma szansę nawet na przeskoczenie 20-letniego napastnika.

Przejście Polaka do Spezii to również znakomita wiadomość dla Górnika Zabrze. Przed wyjazdem do Włoch Wiśniewski grał właśnie w barwach 14-krotnego mistrza Polski. Ekstraklasowy zespół otrzyma więc pieniądze z tzw. mechanizmu solidarnościowego. Ta kwota wyniesie 150 tysięcy euro.

Kolejny Polak opuści Serie A? Rozmowy transferowe właśnie trwają

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama