Piłkarze już wiedzą. Czy tak wygląda skład na Meksyk – Polska?

Aktualizacja: 22 lis 2022, 17:47
22 lis 2022, 10:54

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na MŚ 2022 w Katarze już we wtorek o godzinie 17:00. Rywalem biało-czerwonych będzie Meksyk, który wydaje się być najpoważniejszym rywalem w walce o 2. miejsce grupy C. Chociażby z tego powodu można się spodziewać, że Czesław Michniewicz nie będzie chciał ryzykować jeśli chodzi o ustawienie zespołu. Przedstawiamy prawdopodobną jedenastkę na rywalizację z Meksykanami. 

Jak zagramy w pierwszym meczu MŚ 2022?

Skład i ustawienie reprezentacji Polski na mecz z Meksykiem jest oczywiście tajemnicą i poznamy go dopiero na kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Główny trzon kadry jest jednak znany. Zapewnione miejsce w pierwszym składzie mają z pewnością Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński, Matty Cash i Grzegorz Krychowiak. Brak Kamila Glika, który od lat jest ostoją defensywy, również byłby sporym zaskoczeniem.

Mając to wszystko na uwadze, wolnych pozostaje pięć miejsc podstawowego składu. Komu one przypadną? Obserwując grę reprezentacji Polski, analizując różnego rodzaju informacje, jakie docierają z reprezentacyjnego obozu, a także mając na uwadze wszelkie uwarunkowania wokół tego spotkania, można podjąć się próby trafnego wytypowania pozostałych nazwisk.

Najbardziej realne wydaje się wyjście czterema obrońcami. Każdy inny wariant w tym spotkaniu będzie trzeba traktować jako dużą niespodziankę. Zwłaszcza że w takim ustawieniu Czesław Michniewicz przygotował drużynę na finał baraży przeciwko Szwecji. Wówczas w obronie grali Cash, Glik, Bednarek i Bereszyński.

Aktualnie Jan Bednarek przez brak gry w Aston Villi nie wygląda na piłkarza gotowego do rywalizacji od pierwszych minut na tak ważnym turnieju. Nieźle spisuje się natomiast Jakub Kiwior, który prawdopodobnie zajmie jego miejsce.’

Linię pomocy w meczu przeciwko Szwecji stworzyli Góralski, Moder, Bielik, Zieliński oraz Sebastian Szymański. Dwójka wymieniona na samym początku niestety z powodu urazów nie mogła pojawić się w Katarze. Natomiast jeśli chodzi o pozostałą trójkę to zdecydowanie można spodziewać się ich w pierwszej jedenastce na Meksyk.

Kto zatem może uzupełnić środkową formację? Wspomniany już wcześniej Krychowiak oraz Przemysław Frankowski, który w RC Lens praktycznie zawsze występuje na prawej stronie pomocy. Jeśli chodzi o linię ataku, to sprawa jest jasna.

Przewidywany skład Polski na mecz z Meksykiem

Bramkarz
Szczęsny
Obrońcy
Bereszyński, Kiwior, Glik, Cash
Pomocnicy
Bielik, Krychowiak, S. Szymański, Zieliński, Frankowski
Napastnik
• Lewandowski

Zacząć najlepiej jak to możliwe. Porównanie reprezentacji przed Meksyk – Polska

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA