Strona główna Pozostałe Sporty motorowe Przygoński na 18. miejscu! Zwycięski Marc Coma!

Przygoński na 18. miejscu! Zwycięski Marc Coma!

0

Ostatni trzynasty odcinek Rajdu Dakar wygrał Słowak Ivan Jakes. Natomiast w klasyfikacji generalnej liderem pozostał Marc Coma i to on wygrał tegoroczny rajd. Jedyny Polak w stawce kierowców motorów został sklasyfikowany na 18 pozycji.

Kierowcy nie mieli łatwych warunków do jazdy, od początku odcinka padał nasilający się z czasem deszcz. Od startu na prowadzeniu jechał Ivan Jakes, który wykorzystał bierność swoich rywali, którzy chcieli tylko dojechać do mety. Słowak w trakcie odcinka wyprzedził swojego rodaka Stefana Svitko o 46 sekund i Tobiego Price’a o minutę i jedenaście sekund.

Polak, Jakub Przygoński od początku odcinka zmagał się z problemami swojego motocykla. Na pierwszych dwóch pomiarach czasu nasz motocyklista był na ostatniej pozycji, w końcówce rajdu jednak przyśpieszył i zdołał wyprzedzić kilku rywali. Ostatecznie odcinek skończył na 72 miejscu.

Zwycięstwo w tegorocznym rajdzie przypadło więc po raz kolejny Hiszpanowi Marcowi Comie, na drugim miejscu ze sporą stratą do zwycięzcy Portugalczyk Paulo Goncalves. Na trzecim miejscu podium stanął Australijczyk Toby Price. Jakub Przygoński mimo częstych problemów z motocyklem zdołał utrzymać solidną 18 pozycję.