Strona główna Piłka nożna Przyszłość Błaszczykowskiego nadal niepewna

Przyszłość Błaszczykowskiego nadal niepewna

0

Jakub Błaszczykowski mimo iż jest żywą legendą BVB nadal nie może być pewny swojej przyszłości. Jednak dobry występ na EURO może przekonać działaczy klubu do kontynowania z nim współpracy. 

Ubiegły sezon Jakuba Błaszczykowskiego można podzielić na dwie zupełnie róźne części. Chodzi tu rzecz jasna o klub i reprezentację. Jeśli chodzi o to pierwsze to poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu we włoskiej Fiorentinie. Niestety ze względu m.in na kontuzje nie mógł zaliczyć tego okresu do udanego.

Jeśli jednak chodzi o reprezentację narodową tutaj pomocnik był jednym z liderów kadry. Na EURO 2016 zdobył dwie bramki dokładając do tego jeszcze jedną asystę. Teraz po bardzo dobrych dla niego i całej reprezentacji mistrzostwach wraca do Niemiec. Jednak nie wiadomo jeszcze co go czeka.

– Kuba zrobił dla Borussii Dortmund bardzo wiele i cieszy się naszym najwyższym szacunkiem. W tym roku skończy 31 lat, więc stać go na grę na wysokim poziomie. Aktualnie przebywa na wakacjach, ale jego powrocie usiądziemy do rozmów i podejmiemy decyzję – stwierdził Hans-Joachim Watzke, prezydent Borussii.

Jakub Błaszczykowski jest prawdziwą legenda Borussi Dortmund. W dotychczasowych 253 spotkaniach zdobył 32 bramki dokładając do tego jeszcze 52 asysty.

Komentarze