Przyzwoite noty Piszczka za mecz z FC Porto

19 lut 2016, 09:16

We wczorajszym meczu 1/16 finału Ligi Europy Borussia Dortmund pokonała FC Porto 2:0. Całe spotkanie w barwach 2. obecnie drużyny Bundesligi rozegrał Łukasz Piszczek, a w 6. minucie pokonał nawet Ikera Casillasa, dając prowadzenie swojej drużynie. Jak został oceniony przez niemieckie media prawy obrońca?

Jak się okazuje, nie aż tak dobrze, jak mogłoby się wydawać. “RuhrNachriten” 31-latkowi w skali 1-6, gdzie 1 jest najwyższą oceną, dał 3. Lepiej od niego zagrali Nuri Sahin, Mats Hummels, Marcel Schmelzer, Sokratis Papastathopoulos i Henrich Mchitajran.

“DerWesten” ocenił Polaka wyżej, dając mu 2. Lepsi od niego na boisku według dziennikarzy tej gazety byli tylko Mchitajan i Marco Reus.

Większość oceniających Polaka zwróciło uwagę na strzelenie gola w europejskich pucharach po 2345 minutach posuchy. Chwalony był także za niemal bezbłędną grę w obronie. Przyzwoita, ale nie dobra nota Piszczka może też być spowodowana…zawodnikami FC Porto, którzy nie byli wstanie za wiele razy zaatakować.