Skandal po meczu Widzew – Lech. Pseudokibice “Kolejorza” zniszczyli sektor gości i łazienkę

20 mar 2023, 11:01

Na zakończenie 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań wygrał na wyjeździe 2:1 z Widzewem Łódź. Negatywnym obrazem tego meczu była postawa pseudokibiców “Kolejorza”, który zdemolowali łazienki i krzesełka w sektorze gości.

Pojedynek Widzewa Łódź z Lechem Poznań słusznie był uznawany na największy hit 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Pojedynek zamykający tę serię gier był starciem dwóch ekip z czołówki ligowej tabeli, a jego wynik mógł mieć znaczenie dla jej końcowego układu.

Lech wygrywa w Łodzi

Pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie, przynajmniej jeśli chodzi o sytuacje podbramkowe. Obie drużyny oddały łącznie trzy strzały, z czego ani jeden nie leciał w światło bramki drużyny przeciwnej. Lekką przewagę wydawał się jednak mieć Widzew Łódź.

Po zmianie stron było nieco więcej konkretów, a jako pierwsi na gola przełożyli je gospodarze – w 71. minucie wynik otworzył niezawodny Bartłomiej Pawłowski. “Kolejorz” potrzebował jednak tylko siedmiu minut, aby wyprowadzić dwa ciosy – najpierw do remisu doprowadził Filip Marchwiński, a chwilę później bramkę na wagę trzech punktów strzelił Kristoffer Velde.

Skandaliczne zachowanie pseudokibiców Lecha

Jak przy okazji każdego meczu Widzewa z Lechem, ciekawie było również na trybunach. Nie były to jednak pozytywne emocje. Praktycznie od samego początku kibice wzajemnie się prowokowali, a z trybun zaczęły latać różne przedmioty. W pewnym momencie podarta została nawet siatka okalająca sektor gości.

“Tak wygląda stadion Widzewa Łódź po wizycie bandytów, mieniących się “kibicami” Lecha Poznań. Wydatnie wspierała ich chuliganerka z ŁKS-u Łódź. Zniszczenia w setkach tys. Sektor gości na stadionie w Łodzi będzie zamknięty do końca sezonu! Wstyd! Serio Lech, wy chcecie do Europy?” – napisał na Twitterze dziennikarz TVP 3 Łódź Marcin Szypszak.

Na zamieszczonych przez niego zdjęciach widać zdemolowane łazienki i krzesełka w sektorze gości. Póki co Lech Poznań nie odniósł się do tych wydarzeń, ale jeśli komisja ligi zajmie się tą sprawą, klubowi i fanom mogą grozić surowe kary.