PSG i Monaco gromią! Krychowiak i Glik pewnymi punktami

14 gru 2016, 22:58

AS Monaco Kamila Glika i PSG Grzegorza Krychowiaka pewnie wygrały swoje pojedynki w 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej i awansowało do ćwierćfinałów! Zarówno Glik jak i Krychowiak zagrali po 90 minut.

AS Monaco Kamila Glika wręcz zmiotło z boiska Rennes wygrywając…7:0! Wszystko było jasne już po pierwszej połowie. Najpierw w 11. i 21. minucie do siatki gości trafił dwukrotnie zaledwie 17-letni Kylian Mbappe, a na 10 minut przed końcem pierwszej połowy na 3:0 podwyższył Gabriel Boschilia. W drugiej części obraz gry się nie zmienił. W 62. minucie hat-tricka skompletował Mbappe, a od 79. do 84. minuty padły kolejne trzy gole dla Monaco! Najpierw trafił po raz drugi Boschilia, następnie Corentin Jean, a swoją drużynę samobójczą bramką pogrążył Dimitri Cavare. W ekipie Rennes z powodu kontuzji o której pisaliśmy TUTAJ nie zagrał Kamil Grosicki.

Nie tak wysoko, ale równie pewnie do 1/4 finału awansowało PSG Grzegorza Krychowiaka. Reprezentant Polski mimo nie najlepszej postawy w poprzednich meczach po raz kolejny dostał szansę od Unai Emery’ego i tym razem ją wykorzystał.

W drużynie gospodarzy dziś jednak “pierwsze skrzypce” grał Lucas. Brazylijczyk najpierw w 43. minucie wykorzystał rzut karny wyprowadzając paryżan na prowadzenie, a następnie w 57. minucie podwyższył wynik spotkania po asyście Christophera Nkunku. 12 minut później Lille dobiła sprowadzony z Realu Madryt Jese. Goście starali się jeszcze walczyć i w samej końcówce udało im się strzelić honorowego gola. Podanie Naima Slitiego wykorzystał Czarnogórzec Marko Basa.