Strona główna Piłka nożna Piłka kobieca PSG negocjuje transfer reprezentantki Polski!

PSG negocjuje transfer reprezentantki Polski!

0
Foto: getty images

Coraz więcej polskich piłkarek decyduje się na podjęcie wyzwania, jakim jest gra w zagranicznym klubie. Latem włoską Brescię wzmocniły Aleksandra Sikora i Katarzyna Daleszczyk, a przykład z nich może wziąć niebawem Paulina Dudek.

20-letnia pomocniczka występuje od ponad trzech lat w Medyku Konin. Z klubem tym sięgnęła po 3 mistrzostwa Polski i pewnie zmierza po kolejny tytuł, bowiem wielkopolanki po rundzie jesiennej zasiadają na fotelu lidera z dwoma punktami przewagi nad Górnikiem Łęczna. Dudek po 14 kolejkach ma na swoim koncie 7 bramek.

Utalentowana piłkarka może być znana kibicom między innymi z gry na mistrzostwach Europy U-17 w 2013 roku. Wówczas reprezentacja Polski osiągnęła największy sukces w historii piłki kobiecej, zdobywając złote medale. Dudek może się już także pochwalić 23 występami w seniorskiej kadrze, dla której zdobyła jak dotąd dwie bramki.

Jak za pośrednictwem twittera podała Hanna Urbaniak, dziennikarka między innymi Gazety Wyborczej i Łączy Nas Piłka, 20-letnia pomocniczka jest poważnym obiektem zainteresowania francuskiego Paris Saint-Germain. Młoda piłkarka miałaby w stolicy ułatwione zadanie, ponieważ w aklimatyzacji mogłaby liczyć na pomoc swojej rodaczki z kadry, Katarzyny Kiedrzynek. Na ostatnim zgrupowaniu bramkarki PSG z powodu kontuzji zabrakło i to właśnie Paulinie Dudek przypadła rola zastąpienia jej w roli kapitana “Biało-Czerwonych”. Młoda pomocniczka została doceniona za swoją grę przez tygodnik “Piłka Nożna”, który nominował ją do tytułu Piłkarki Roku 2017. Wyniki plebiscytu poznamy na gali, która odbędzie się na początku lutego.

PSG, które negocjuje już z Medykiem transfer Dudek to aktualny wicelider ligi francuskiej. Do pierwszego Olympique Lyon ekipa ze stolicy traci już 5 punktów. Kiedrzynek w tym sezonie wystąpiła w 9 ligowych spotkaniach.

Komentarze