PSG wygrywa z gwiazdami saudyjskiej ligi. Messi i Ronaldo trafiali do siatki

Aktualizacja: 19 sty 2023, 22:06
19 sty 2023, 20:09

Niewykluczone, że była to jedna z ostatnich okazji, aby w jednym momencie na boisku zobaczyć Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. W towarzyskim meczu w Rijadzie ekipa PSG wygrała z gwiazdami saudyjskiej ligi 5:4, a obaj gwiazdorzy futbolu wpisywali się na listę strzelców.

Rywalizacja pomiędzy drużyną złożoną z gwiazd arabskiej (Al-Hilal & Al-Nassr) i PSG wielu określało jako prawdopodobny “last dance” najbardziej elektryzującego pojedynku ostatnich lat. Naprzeciw siebie stanęli bowiem Leo Messi i Cristiano Ronaldo, którzy w całej karierze grali przeciwko sobie aż 38 razy.

Ronaldo i Messi z golami w pierwszej połowie

Starcie na King Fahd Stadium w Rijadzie rozpoczęło się od szybkiego trafienia Leo Messiego, który trafił do siatki już w trzeciej minucie. Pół godziny później był już remis 1:1 – po faulu Keylora Navasa na jednym z rywali, arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Cristiano Ronaldo i doprowadził do wyrównania.

W ostatnich minutach pierwszej połowy działo się bardzo dużo. W 39. minucie Juan Bernat dostał czerwoną kartkę za faul na wybiegającym na czystą pozycję przeciwniku. Cztery minuty później PSG prowadziło już 2:1, a do siatki trafił Marquinhos. W doliczonym czasie gry z kolei najpierw Neymar nie wykorzystał rzutu karnego, po czym Cristiano Ronaldo doprowadził do wyrównania, korzystając ze złej interwencji Sergio Ramosa.

PSG pokazało przewagę w drugiej połowie

W drugiej części Sergio Ramos zrehabilitował się za pomyłkę przy drugiej bramce Ronaldo i sam wpisał się na listę strzelców w 53. minucie. 180 sekund później ponownie był remis – dla ekipy gwiazd saudyjskiej ligi trafił Jang Hyun-Soo. Taki stan rzeczy trwał tylko cztery minuty – do drugiego dla PSG rzutu karnego podszedł tym razem Kylian Mbappe i się nie pomylił.

Po godzinie gry menedżerowie obu drużyn dokonali wielu zmian. Z boiska zeszły gwiazdy zespołów – Cristiano Ronaldo, Neymar, Leo Messi i Kylian Mbappe. Na murawie z kolei pojawił się między innymi Hugo Ekitike, który w 78. minucie podwyższył stan rywalizacji na 5:3 dla PSG.

W jednej z ostatnich akcji rozmiary porażki drużyny złożonej z gwiazd saudyjskiej ligi zmniejszył Anderson Talisca, ustalając tym samym wynik na 4:5.

Al-Hilal & Al-Nassr Stars vs PSG 4:5
0:1 Leo Messi 3′
1:1 Cristiano Ronaldo (karny) 34′
1:2 Marquinhos 43′
2:2 Cristiano Ronaldo 45+6′
2:3 Sergio Ramos 53′
3:3 Jang Hyun-Soo 56′
3:4 Kylian Mbappe (karny) 60′