PSG znów niespodziewanie przegrywa! Cały mecz Krychowiaka

23 wrz 2016, 23:31

“Liga będzie ciekawsza”…To powiedzenie często słyszymy w kontekście naszej Ekstraklasy. Teraz jednak idealnie ono pasuje do francuskiej Lique 1, gdzie mały falstart zalicza PSG, niedoścignione w ostatnich sezonach…

Nowy trener, strata Zlatana Ibrahimovicia i w Paryżu zaczyna się problem. PSG przegrało drugie ligowe spotkanie, tym razem niespodziewanie ulegając na wyjeździe Tuluzie 0:2!

Pierwsze 45 minut było pod dyktando gości, ale z zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki nie wynikało nic klarownego. Druga połowa zaczęła się najgorzej jak mogła dla podopiecznych Emery’ego. Najpierw w 46. minucie Aurier został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartę, a dwie minuty później rzut karny na bramkę zamienił Yann Bodiger.

Paryżanie, mimo gry w dziesiątkę nie mieli wyjścia i zaczęli jeszcze mocniej atakować. Swoje szanse miał Cavani oraz Pastore wprowadzony na plac gry w 57. minucie. Zamiast bramki Urugwajczyka czy Argentyńczyka drugiego gola zdobyli gospodarze pogrążając ekipę ze stolicy Francji. Wynik spotkania w 79. minucie ustalił Jimmy Durmaz.

W drużynie gości cały mecz u boku Matuidiego i Rabiot rozegrał Grzegorz Krychowiak, ale zarówno on jak i jego koledzy nie zaliczą tego wieczora do udanych.

W tabeli Lique 1 PSG z 13 oczkami jest trzecie, ale ma jeden mecz więcej od chociażby Monaco i Bordeaux, które mają odpowiednio 13 i 12 punktów. Tuluza dzięki wygranej wyprzedziła paryżan i jest druga.