Puchar Anglii: Mateusz Klich w końcu wrócił do składu Leeds!

7 sty 2018, 15:27

Mateusz Klich po bardzo długiej przerwie wrócił wreszcie do pierwszego składu Leeds United. Niestety, polski pomocnik nie będzie go miło wspominał bowiem jego drużyna niespodziewanie uległa już w 1/32 finału Pucharu Anglii grającemu na co dzień w League Two (czwarty poziom rozgrywkowy) Newport 1:2 i pożegnała się z rozgrywkami…

Leeds rozpoczęło bardzo dobrze to spotkanie bowiem już w 9. minucie prowadzenie “Pawiom” dał szwajcarski obrońca Gaetano Berardi. Wydawało się, ze goście mają awans w garści, ale końcówka drugiej połowy wstrząsnęła ekipą Klicha…Najpierw na kwadrans przed końcem do wyrównania doprowadził zawodnik…Leeds, Conor Shaughnessy, który umieścił futbolówkę we własnej bramce. Następnie gospodarze ruszyli do ataku i w 89. minucie zdołali przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bohaterem Newport został 21-letni Shaun McCoulsky.

Na domiar złego w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Samuel Saiz Alonso niwecząc szanse gości na końcowy triumf. Mateusz Klich rozegrał cały mecz, ale raczej nie przekonał swoim występem Thomasa Christiansena.

Warto wspomnieć, że we wczorajszych meczach 1/32 finału FA Cup bardzo dobrze spisali się Jan Bednarek i Grzegorz Krychowiak, a ich Southampton i WBA awansowały do dalszej fazy rozgrywek.