Puchar Interkontynentalny: Polacy wygrywają i zagrają o 5. miejsce

3 lis 2016, 16:54

Reprezentacja Polski w beach soccerze jako jedna z dwóch europejskich drużyn występuje w tegorocznym Pucharze Interkontynentalnym. “Biało-czerwoni” po porażkach z Tahiti (wicemistrzowie świata) i Brazylią, tym razem mogli cieszyć się z triumfu!

Po dramatycznej porażce z wicemistrzami świata z Tahiti 4:5 oraz uznaniu wyższości wielkiej Brazylii (2:5), tym razem prowadzeni do boju przez Bogusława Saganowskiego nasi zawodnicy pokonali Zjednoczone Emiraty Arabskie po rzutach karnych. Po pierwszej połowie Polacy remisowali 1:1, druga część gry przyniosła podobny wynik, więc po regulaminowych 40 minutach na tablicy widniał wynik 2:2. O wszystkim zatem musiały decydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali “Biało-czerwoni” i pokonali rywali 2:0.

Teraz Polaków czeka bój o 5. miejsce w tych jakże prestiżowych rozgrywkach. Rywalem będzie Egipt, który w decydującym meczu pokonał USA 5:3.