Puchar Narodów Europy: Polska na własnym terenie zwycięża z Mołdawią!

14 lis 2015, 20:42

Polscy rugbiści mają powody do świętowania! Na stadionie Polonii w Warszawie zwyciężyli oni 18:14 z reprezentacją Mołdawii! W związku z wczorajszymi atakami terrorystycznymi w Paryżu, nasi zawodnicy uczcili poległych w atakach minutą ciszy, a także przed meczem zapalili znicze pod ambasadą Francji.

W 13 minucie pierwsze punkty dla Polski zdobył Dawid Banaszek (celnie kopnął on karnego na 3:0). Mimo silniejszemu fizycznie przeciwnikowi, nasi zawodnicy bardzo dobrze sprawowali się w obronie przez pierwszą połowę meczu. W 52 minucie punkty na 6:0 znów zdobył Dawid Banaszek, jednak Polacy nie wykorzystali tej przewagi i cztery minuty później, po dwóch skutecznych atakach to Mołdawianie objęli prowadzenie 6:7. Kolejne punkty dla naszej drużyny zdobył Szymon Sirocki (11:7), Marcin Wilczuk i Dawid Banaszek (18:7). Uspokoiło to grę tylko na chwilę ponieważ chwilę później punkty dla Mołdawii zdobyli Arhip i Petrach (18:14). W doliczonym czasie gry Mołdawianie nie wykorzystali swojej akcji i to Polska wygrała to spotkanie.

Polska v Mołdawia 18:14 (3:0)

Punkty Polska: Dawid Banaszek 6 (pd, 2K), Szymon Sirocki 5 (P), Marcin Wilczuk 5 (P).
Punkty Mołdawia: Sergiu Castravet 5 (P), Victor Arhip 5 (P), Dorin Petrache 4 (2pd).

Skład Polski: Marcin Wilczuk, Grzegorz Janiec (74 Adrian Chróściel), Sławomir Kaszuba (78 Daniel Bartkowiak), Paweł Poniatowski (57 Stanisław Powała-Niedźwiecki), Tomasz Hebda, Michał Mirosz (76 Piotr Karpiński II), Mateusz Bartoszek, Paweł Dąbrowski – Łukasz Szostek (46 Dawid Plichta) – Dawid Banaszek – Radosław Rakowski, Patryk Reksulak, Tomasz Gasik, Szymon Sirocki – Tomasz Stępień (76 Mateusz Lament). Rezerwa: Filip Wielgosz (debiutant), Paweł Stępień (debiutant).