Puchar Niemiec: Bayern Lewandowskiego z pucharem

4 lip 2020, 22:15

Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego zwyciężył w finale Pucharu Niemiec z Bayerem Leverkusen.

Wynik spotkania otworzył w 16. minucie strzałem z rzutu wolnego David Alaba. Bramkarz Bayeru, Hradecky, puścił kolejnego gola już w 24. minucie, kiedy to Gnabry po podaniu Kimmicha zdołał zapisać się na liście strzelców.

W 59. minucie prowadzenie podwyższył Robert Lewandowski. Nieprzygotowana na długie podanie od Neura obrona Bayeru przegapiła moment, kiedy futbolówka znalazła się pod nogami kapitana reprezentacji Polski, który mocnym strzałem z woleja zdołał pokonać próbującego bronić Hradecky’ego.

Kilka chwil później gola trzymającego dystans zdobyli rywale Monachijczyków. Dośrodkowanie z rzutu rożnego skutecznie wykorzystał Bender.

W 89. minucie drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Lewandowski. Tym razem podaniem obdarzył go Perisic, zaś Polak pięknym lobem pokonał golkipera rywali, którzy za sprawa Haverza strzelili kolejne trafienie z rzutu karnego.

Dzięki dwóm bramkom Lewandowski zostałem królem strzelców tegorocznej edycji Pucharu Niemiec. Polak strzelił łącznie sześć goli.

Puchar Niemiec                                                                                                    Bayer 2:4 Bayern