Puchar Niemiec: Borussia melduje się w kolejnej rundzie. Gol Piszczka!

28 paź 2015, 20:57

Borussia Dortmund pewnie pokonała SC Paderborn 7:1 w 1/16 finału Pucharu Niemiec. Łukasz Piszczek wszedł na boisku w 64 minucie gry. W końcówce spotkania Polak zdobył bramkę i zanotował asystę.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy zajmują drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Ich rywale zajmują 13 miejsce w rozgrywkach 2 Bundesligi. Wydawało się, że podopiecznych Thomasa Tuchela czeka łatwe zadanie.

W 21. minucie kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park w Dortmundzie przeżyli prawdziwy szok. Goście objęli prowadzenie! Bramkarz Borussii Roman Bürki zapomniał, że zwody nie są jego mocną stroną co wykorzystał Srdjan Lakić. Po kilku minutach był już remis. Adrian Ramos wykorzystał podanie Gonzalo Castro i zdobył wyrównującą bramkę. W 30 minucie role się odwróciły. Kolumbijczyk podawał a bramkę zdobył były reprezentant Niemiec. Drużyna Paderborn również próbowała atakować. Niestety dla niej nie przełożyło się to na bramkę. Co więcej gospodarze tuż przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Bramkę zdobył Shinji Kagawa. Kolejną asystę w tym meczu zaliczył Gonzalo Castro.

Mimo pewnego prowadzenia dortmundczycy dążyli do zdobywania kolejnych bramek. Udało się już 55 minucie. Ginter był faulowany w polu karnym. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był İlkay Gundogan. Chwilę później bramkarz Paderborn musiał po raz kolejny wyciągnąć piłkę z siatki. Drugą bramkę w tym meczu strzelił Castro. Duży udział przy tej bramce miał Gundogan. Goście podłamani stratą kolejnych bramek dali się stłamsić Borussii, która dążyła do strzelenia kolejnych bramek. Długimi minutami próby te były nie udane. Wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 5:1. W końcówce sprawy w swoje ręce wzięli jednak Piszczek z Mchitarjanem. Najpierw reprezentant Polski wykorzystał podanie Ormianina a po chwili to on zanotował asystę przy trafieniu klubowego kolegi.

Borussia Dortmund – SC Paderborn 7:1 (3:1)

0:1 – Lakić 21′
1:1 – Ramos 25′
2:1 – Castro 30′
3:1 – Kagawa 41′
4:1 – Gundogan (k.) 55′
5:1 – Castro 58′
6:1 – Piszczek 87′
7:1 – Mchitarjan 89′

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter (64′ Piszczek), Sokratis (71′ Bender), Hummels, Schmelzer – Weigl, Gündogan – Kagawa (64′ Januzaj), Castro, Mkhitaryan – Ramos

SC Paderborn: Kruse – Ndjeng, Heinloth, Hoheneder, Brückner – Bakalorz, Wydra – Koc (61′ Vucinović), Saglik (60′ Stoger), Stoppelkamp – Lakić (46′ Proschwitz)