Puchar Niemiec: Debiut i asysta Kownackiego, wysoka porażka Fortuny Düsseldorf

7 lut 2019, 08:01

Dawid Kownacki zadebiutował w barwach Fortuny Düsseldorf w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec przeciwko Schalke 04. Drużyna reprezentanta Polski przegrała 4:1 i odpadła z dalszych rozgrywek.

Kownacki spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 56. minucie zmieniając Marvina Duckscha. Schalke prowadzenie objęło w 30. minucie po uderzeniu Ahmeda Kutuca. Na początku drugiej połowy podwyższenie podwyższył Salif Sane, a trzecią bramkę zdobył Mark Uth. Fortuna odpowiedziała bramką Rouwena Henningsa przy której asystę zaliczył Dawid Kownacki. Wynik spotkania na 4:1 ustalił Sane zdobywając drugą bramkę w spotkaniu.

W barwach Fortuny nie zagrał Marcin Kamiński, który narzeka na drobny uraz oraz Adam Bodzek – obaj znaleźli się poza kadrą meczową.

FC Schalke 04 – Fortuna Düsseldorf 4:1 (1:0)