Puchar Niemiec: Zwycięstwo Bayernu po dogrywce, dwie asysty Lewandowskiego

7 lut 2019, 08:15

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Herthę Berlin 3:2 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec, a dwie asysty zaliczył Robert Lewandowski.

Mistrzowie Niemiec nie mogli gorzej wejść w mecz. Już na początku spotkania Salomon Kalou zagrał o Maaximiliana Mittelstaedta, który wyprowadził zespół ze stolicy na prowadzenie. Bawarczycy nie załamali się stratą bramki i ju w siódmej minucie gdy piłkę w bramce umieścił Serge’y Gnabry. Na początku drugiej połowy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Gnabry. Berlinczycy nie złożyli broni i w 67.minucie doprowadzili do wyrównania po tym jak fatalny błąd popełnił Mats Hummels, który zagrał zbyt krótko piłkę do Ulreicha, co wykorzystał Davie Selke i umieścił piłkę w siatce.

Od początku dogrywki to Bawarczycy byli bardziej aktywni i próbowali zdobyć bramkę co udało im się w 98.minucie gdy podanie Roberta Lewandowskiego wykorzystał Coman.

Hertha Berlin – Bayern Monachium 2:3 (1:1)