Puchar Niemiec: zwycięstwo BVB, Piszczek rozegrał całe spotkanie

9 sie 2015, 22:47

Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe w I rundzie Pucharu Niemiec z Chemnitzer 2:0. Cały mecz w barwach zespołu z Dortmundu rozegrał Łukasz Piszczek. Niestety, Jakub Błaszczykowski nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Borussia pewnie pokonała słabszy od siebie zespół. Pierwszego gola zdobył w 25. minucie spotkania Henrich Mchitarjan. Asystę zaliczył Pierre-Emerick Aubameyang. Później zawodnicy zamienili się rolami i w 82. minucie spotkania to Gabończyk zdobył gola po dograniu Ormianina.

Pełne 90 minut zaliczył Łukasz Piszczek i zarobił żółtą kartkę. Błaszczykowski z kolei nie znalazł się w meczowej “osiemnastce”. 29-letni polski skrzydłowy ma problemy z przebiciem się do pierwszego składu, gdyż rywalizacja na skrzydłach wzrosła. Czy to oznacza, że Polak będzie musiał już niedługo znaleźć sobie nowy klub?

Chemnitzer FC 0:2 Borussia Dortmund